לוס אנג’לס: מעל 1,000 חנויות קנאביס רפואי ייסגרו

מעל ל-1,000 בתי מרקחת לחלוקת קנאביס רפואי בלוס אנג’לס קיבלו לאחרונה מכתבים המודיעים כי עליהם לסגור את החנויות עד ל-6 בספטמבר השנה.

על אף הפגנות של תומכי הקנאביס מחוץ למשרדים, קבעה מועצת העיר לוס אנג’לס כי 762 חנויות רשומות לממכר מריחואנה רפואית (ועוד יותר מכ-300 שעובדות ללא אישור) ייאלצו לסגור את העסק לאחר הצבעה שנערכה וקבעה ברוב מוחלט של 14-0על סגירת בתי המרקחת. ההחלטה לגשת להצבעה בנושא באה לאחר תלונות חוזרות מגורמי משטרה ונציגי שכונות שטענו כי בתי הקנאביס הרפואי צצים בכל פינה ומוכרים קנאביס גם לאנשים ללא רשיון אחזקה רשמי.

חנות לממכר קנאביס רפואי

נראה שמועצת העיר איבדה שליטה על תחום הקנאביס הרפואי ובמקום להשקיע ולהתחיל בתהליך של מיסוד אותם בתי המרקחת ופיקוח מסודר על אופן התנהלותם, בחרו במועצת לוס אנג’לס לפגוע במקומות העבודה של יותר מ-5,000 אזרחים ולסגור לאלתר את החנויות. אלו מבעלי החנויות שייסרבו להתפנות עד לתאריך שנקבע, יסתכנו בהתמודדות עם פשיטות של כוחות המשטרה כפי שקרה באירוע הפשיטה על אוניברסיטת הקנאביס “אוקסטרדם”.

למרות זאת, מועצת עיריית לוס אנג’לס התירה על כנו את ההיתר לבעלי המרשם לגדל בביתם מריחואנה רפואית אך אלו לא יוכלו לגשת לחנות ברחוב ולרכוש את התרופה. ההחלטה של מועצת לוס אנג’לס קובעת כי מי שמחזיק ברשיון לקנאביס רפואי, יורשה לגדל לעצמו עציץ מריחואנה בבית. לחילופין יוכלו מעתה להתאגד מספר מטופלים בעלי אישור לצריכת קנאביס רפואי ולהקים לעצמם “קולקטיב גידול” שיספק את התרופה למי שיחפוץ בכך אך רק בחדרי חדרים ולא בחנויות לאורך הרחוב.

משמעות ההחלטה היא כי אלו שלא מסוגלים לגדל בעצמם, או שאין להם מישהו שיגדל בעבורם – בעיקר אנשים מבוגרים ובעלי מוגבלויות – ייאלצו לסחור בשוק השחור בכדי להשיג את התרופה שלהם.

פרשנים בארה”ב תוהים כיצד והאם בכלל יכולה מועצת העיר לאכוף החלטה שכזו ומה יהיו ההשפעות שלה על המערכת הכלכלית בעיר שמרבית מהכנסותיה היום מבוססות על תחום הקנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר