לוחם UFC נכשל בבדיקת מריחואנה, הפסיד 130,000$ דולר

ערב רגוע עם חברים עלה ללוחם ה-UFC פאט הילי בהפסד של 130,000$ דולר.

פאט הילי, 29, לוחם MMA בליגת אומנויות הלחימה UFC, נכשל בבדיקת סמים שנערכה לו לאחר נצחונו על ג’ים מילר, 27, בקרב המרכזי שנערך החודש – הוא ניצח בסיבוב השלישי לאחר חניקה מוצלחת, אך בבדיקת סמים שנערכה לו לאחר הקרב, נמצאו בדמו שרידי THC. הוא הושעה ל-90 יום וכספי הנצחון והבונוסים, בשווי של למעלה מ-130 אלף דולר, נלקחו ממנו.

פאט הילי
פאט הילי

הילי הודה כי השתמש במריחואנה בערב שלפני הקרב בישיבה עם חברים. הוא פירסם הודעה רשמית ובה התנצל על המקרה:

“אני רוצה להתנצל בפני ארגון ה-UFC, קהילת ה-MMA, ג’ים מילר, האוהדים, משפחתי היקרה והמאמנים, על תוצאות בדיקת הסמים האחרונה לאחר הקרב האחרון. הייתי מודע לחלוטין לחוקי הסמים של ה-UFC האוסרים שימוש במריחואנה אך לקחתי החלטה שגויה. אני מקבל את העונש ותומך במאמצים להשאיר את ה-MMA כספורט נקי והוגן.”

עשיתי טעות כשבחרתי להשתמש במריחואנה וכעת אני נאלץ להתמודד עם התוצאות. אני יכול להבטיח שאעשה כל דבר שהארגון יבקש ממני לעשות בכדי לכפר על הטעות ואני מבטיח לעשות כל מאמץ להיות מופת ודוגמה לקהילת ה-MMA.”

בהתחשב בכך שמריחואנה היא לא בדיוק סם ממריץ, או כזה שנותן יתרון פיזי כלשהו, ובכך ששרידי קנאביס יכולים במקרים מסויימים להישאר בדם גם עד חודש לאחר השימוש, העונש שקיבל הילי הוא בהחלט עונש כבד במיוחד, בעיקר כשידוע כי שימוש בחומרים ממריצים כאלה ואחרים, שאינם נמצאים בפקודת הסמים, נעשה באופן קבוע ברוב מוחלט של הליגות המקצועניות בעולם.

גם זה בטח יעניין אותך

לפני חודש נאם מארק רטנר, סגן נשיא ה-UFC, בפני וועדת האתלטיקה של נבאדה בנסיון לשכנעם להתייחס לשימוש במריחואנה באופן שונה מזה שניתן לשימוש בסמים אסורים.
“החברה משתנה,” אמר. “זה עולם אחר משהיה בעבר. מדינות כבר העבירו חוקי לגליזציה וישנם יותר ויותר לוחמים שנמצאים ‘מלוכלכים’ בבדיקות סמים שאנו עורכים.”

זוהי הפעם השנייה השנה שה-UFC מוזכר בהקשר של מריחואנה. לפני שלושה שבועות דיווחנו כאן על ג’וש רוזנטל, שופט בליגת ה-UFC, שהואשם בגין גידול של למעלה מ-1,300 שתילי מריחואנה וחתם על הסכם טיעון של 3 שנות מאסר בפועל ו-5 חודשי עבודות שירות.

ראו עוד: MAKO – עלייתם של הגלדיאטורים: ליגת ה-UFC כובשת את העולם
ראו גם: מריחואנה באן.בי.איי (NBA)

צפו בקרב:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר