ל”גליזציה בעומר – אירועי קנאביס מסביב למדורה

פעילי קנאביס ישראליים מתכננים לנצל את חגיגות ל”ג בעומר וההתנכסות מסביב למדורות בכל רחבי הארץ, בכדי לנסות ולהעביר את מסר הלגליזציה. 9 אירועי ‘ל”גליזציה בעומר’ מתוכננים לערב החג, מוצ”ש 17.5).

רק רגע קט עבר לו מאז המנגלים והזיקוקים (והבאנגים) של יום העצמאות וכבר מדינת ישראל מחפשת תירוץ נוסף לחגיגת המנגל התורנית. המסורת תמשיך השנה כרגיל, רק שהפעם, ביחד עם הילולת המדורות בכל רחבי הארץ והילולת הרשב”י השנתית בהר מירון, תצויין השנה הילולה נוספת. עשן המדורות לא ייוותר לבדו באויר הלילה והצבע הירוק ישתלט מעט על הנוף, כאשר מאות פעילי לגליזציה בכל הגילאים יחגגו במוצאי השבת הקרובה את ל”גליזציה בעומר.

לגליזציה בעומר

ל”גליזציה בעומר הוא השם הכולל שניתן על ידי הפעילים ברשת למקבץ אירועי הלגליזציה שיקחו חלק בערב ל”ג בעומר – ה-17.5.14.

באותו ערב יצויינו תשעה מאירועי ליל הבאנגים במקביל, כאשר למעלה מ-1,000 משתתפים כבר אישרו הגעתם לפחות לאחד מן האירועים הנערכים בתל-אביב, חולון, פתח-תקוה, חיפה, טבריה, בני-ברק, נתניה, אילת ואשדוד.

נראה כי הפעילים ברחבי הארץ ינסו לנצל את ההתכנסות מסביב למדורות החג בכדי להעלות את המודעות הציבורית בנושא הקנאביס.

מאות הפעילים השקיעו מאמצים רבים בהכנות לקראת ההילולה, שכללו בין השאר חלוקת פלאיירים, הפצה אינטרנטית רחבה ותליית שלטים ברחובות. המשטרה לא פרסמה עד כה התייחסות רשמית לאף אחד מן האירועים, אך התקווה הרווחת בקרב הפעילים, לפיה המשטרה תמשיך בקו המתון בו נקטה בשני האירועים האחרונים, התבדתה כאשר יוצרי האירועים בעפולה ופ”ת זומנו לחקירה והורחקו בצו מן המקום. נכון לרגע זה אף נדחה האירוע שתוכנן בעפולה, אך רבים הודיעו כי בכוונתם להגיע לשאר האירועים שיתקיימו כרגיל.

“מדורה היא הסמל למרד בר כוכבא ברומאים,” כתב אחד הפעילים על פוסטר שעיצב לכבוד האירוע. “השנה גם אנחנו נדליק מדורות כסמל למחאה שלנו. איננו מורדים באלימות או בהתרסה, אלא רק רוצים את החירות הבסיסית שלנו.” פעילה אחרת ציינה על דפי האירועים בפייסבוק כי “השנה סוף סוף נוכל לעשות ל”ג בעומר כמו שצריך. ברוח המהפך הנושבת בתקופה האחרונה יש למה להתחבר כשמדברים על בר כוכבא.”

פרטים על כל אירועי הקנאביס ניתן למצוא בלוח האירועים.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט