לגליזציה בוושינגטון: 334 קופי שופס ייפתחו במהלך השנה הקרובה

חוקי הלגליזציה החדשים שנחקקו בוושינגטון בתחילת השנה אושרו השבוע באופן רשמי. 334 חנויות לממכר קנאביס חוקי ייפתחו במהלך השנה הקרובה.

מדינת וושינגטון אישרה השבוע באופן רשמי את חוקי הלגליזציה החדשים ופירסמה את תוכן הרפורמה: 334 חנויות לממכר קנאביס חוקי (“קופי שופס”) ייפתחו ברחבי המדינה, 40 טון מריחואנה יופקו בכל שנה והגודל המקסימלי לחוות גידול יהיה קצת פחות מ-3 דונם (2800 מ”ר).

עוד נקבע כי אדם פרטי או חברה יורשו להיות הבעלים של 3 חנויות לממכר קנאביס לכל היותר, זאת במטרה למנוע התפתחות של מונופולים.

כמות החנויות שתפתחנה בכל עיר תיקבע על סמך כמות האנשים באותה עיר. סיאטל, העיר הגדולה בוושינגטון, תזכה לראות 21 חנויות נפתחות החל מתחילת שנת 2014.

חנות קנאביס
334 חנויות קנאביס ייפתחו במהלך השנה הקרובה

החוק החדש מגדיר עוד חובת אריזת המוצרים כך שלא יהיו ניתנים לפתיחה על ידי ילדים. כל תוצרי הקנאביס יעברו בדיקות מעבדה ועל גבם יפורטו הרכיבים, החוזק והכמויות.

“אני חושב שהרבה אנשים הולכים להיכוות לאחר שייכשלו בעסקים החדשים שלהם,” אמר מארק קליימן, אחד היועצים בוועדה המאשרת. “הולכת להיות תחרות קשה בשוק.”

שימועים אחרונים ייערכו לקראת חודש אוקטובר ובהם תיבחן בין השאר ההתנגשות בין החוק המדינתי לחוק הפדרלי.

החוק עתיד להיכנס לתוקפו ב-16 בנובמבר – בדיוק שנה לאחר שאושרו במשאל-עם היסטורי.

כזכור, לפני מספר ימים אישר הממשל הפדרלי את חוקי הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו באופן רשמי וקבע כי לא תינקט כל פעילות אכיפה כנגד הצרכנים ובעלי העסקים, למעט מספר התניות. ראו כאן.

ראו גם: ג’ון מקיין: “אולי אנחנו צריכים לעשות לגליזציה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר