לגליזציה באילת? ראש העיר בוחן תכנית למכירת קנאביס חוקי בעיר

בעקבות המשבר הכלכלי בוחן ראש העיר, מאיר יצחק-הלוי, תכנית חדשה להקמת חנויות קנאביס חוקיות למבוגרים. את הדברים אמר לכתב מגזין קנאביס בכנס העיתונות השנתי שנערך בימים אלו בעיר.

פרסום ראשון: ראש עיריית אילת מאיר יצחק-הלוי סיפר הבוקר (ב’) בשיחה עם כתב מגזין קנאביס כי בימים אלו בוחנת העירייה אפשרות לקדם לגליזציה של קנאביס בעיר.

את הדברים אמר יצחק-הלוי לכתב המגזין, השוהה בשעה זו בכנס העיתונות השנתי שנערך בימים אלה באילת.

מאיר יצחק-הלוי ראש עיריית אילת (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)
מתכנן לגליזציה: מאיר יצחק-הלוי, ראש עיריית אילת (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)

לדברי ראש העיר המהלך נמצא בשלבים ראשוניים ותלוי עוד בגורמים רבים, כולל כמובן אישור הממשלה.

על פי התכנית ימוסד מן “פיילוט” שיאפשר פתיחת חנויות למכירת קנאביס למבוגרים לשימוש עצמי וכן התרת גידול קנאביס בצורה מסחרית ומפוקחת.

ראש העיר אמר עוד לכתב המגזין כי “בכוונת העירייה לערוך בקרוב סקר-תושבים על מנת לבחון האם הציבור יתמוך או יתנגד למהלך כזה”.

מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי אחת הסיבות למהלך זה שמקדם ראש העיר יצחק-הלוי היא המשבר הכלכלי בו נמצאת העיר.

הרעיון לקדם לגליזציה באילת עלה לראשונה עוד בשנת 2016 (כאן), ושוב לפני כשלושה חודשים בכתבה שהציעה 7 סיבות טובות לעשות זאת.

בין היתרונות הצפויים של מהלך כזה באילת: עלייה חדה בתיירות פנים ובתיירות חוץ, שיפור הכלכלה המקומית ועוד. בנוסף ישמש הניסוי כמקרה-בוחן לשאלה האם לאשר בהמשך לגליזציה בכל רחבי ישראל.

בימים אלה נמצאים מטופלי הקנאביס הרפואי באילת במצוקה של ממש, שכן בית המרקחת היחיד הפועל בעיר במסגרת הרפורמה לא מקבל מלאי מספיק.

עדכון (12:43): בעקבות הפרסום פנתה דוברת עיריית אילת דנה זנטי בשיחת טלפון למגזין קנאביס בדרישה להסיר את הידיעה. ראש העיר טען באותה שיחת טלפון כי הוא לא מקדם, אלא רק בוחן, את האפשרות. לפיכך עודכנה כותרת הידיעה מ’מקדם’ ל’בוחן’.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר