לגליזציה אזרחית: למה כולנו צריכים לגדל קנאביס בבית

מהפכת הקנאביס החוקי בישראל תקועה בועדות וביורוקרטיה, אך נדמה שישנו שינוי בתפיסה והצמח כבר לא נתפס כ”סם מסוכן ומפחיד” כבעבר. אז מה נשאר לנו לעשות? לקבוע עובדות בשטח על ידי גידול קנאביס בכל בית בישראל. דעה.

מאת: רון שריד

היום אמנם כבר ברור שהשינוי בחוקי הקנאביס בישראל הוא רק שאלה של זמן, אבל השינוי הזה יקרה כנראה בשלבים שימתחו וילוו אותנו עוד שנים ארוכות.

דוגמה אחת לסחבת הנפוצה כל כך במסדרונות הממשלה ניתן לראות ברפורמת הקנאביס הרפואי של ליצמן שהיתה אמורה כבר להביא את הקנאביס לבתי המרקחת אך עדיין ממשיכה רק להתגלגל לאיטה. דוגמה נוספת היא ועדת ארדן שאמורה היתה כבר לספק תשובות בנושא אי הפללה, אך בינתיים נראה שארדן עצמו מתכחש אליה.

כדי להאיץ במחוקקים ניסו במשך השנים הפעילים יוזמות שונות לקידום האג’נדה – מהפגנות, דרך מבצעי שתילת קנאביס במקומות ציבוריים ועד חלוקת זרעי קנאביס בחינם – אך דבר לא הביא לשינוי המיוחל. בכדי באמת לשנות את המציאות, צריך לשאול מהו הצעד האמיתי שיביא את השינוי במדיניות הקנאביס.

לגליזציה אזרחית

עם שינוי דעת הקהל בנושא זה ולצד נתונים המראים כי רוב הציבור בישראל (61%) ואפילו רוב בממשלה עצמה, תומך לפחות באי-הפללה, הגיע הזמן לבטל לגמרי את הלגיטימציה של החוק האוסר על גידול והחזקת קנאביס.

בכדי להצליח גם לעשות זאת, על צרכני הקנאביס להתאחד ולפעול אקטיבית למען המטרה – לא בהפגנות, לא בפניות לחברי כנסת, אלא בעזרת גידול קנאביס בכל בית בישראל.

גידול קנאביס המוני שכזה, שיהפוך את “הצמח האסור” לעציץ שגרתי ומוכר בכל בית, ייצור מציאות פשוטה שתפריך את הבסיס של החוק האבסורדי שקיים היום – בדומה לעיקרון שעל בסיסו נערך בירושלים אירוע “פיקניקנאביס” בו החליטו התומכים להגיע במטרה מוצהרת לעשן קנאביס במקום ובכך לעבור על החוק בידיעה.

רון שריד ובתו כרמל
רון שריד: “הפתרון – גידול קנאביס בכל בית בישראל”

סיבה חשובה נוספת בגינה גידול ביתי רחב היקף הוא אחד הכלים החשובים ביותר לשינוי התמונה הגדולה, היא הגדלת ההיצע שיגרור צעד כזה בשוק שהיום נמצא בשליטה של ארגוני פשיעה.

כשהקנאביס יהיה דבר שבשגרה פחות אנשים יפחדו שידבקו בהם אותן סטיגמות נפוצות נגד צרכני הקנאביס. המאבק לשינוי החוקתי של הקנאביס, יהיה הרבה יותר קל. כשהעם עצמו, או לפחות חלק נכבד מהעם, לוקח את השינוי בידיים, זה נקרא – לגליזציה אזרחית.

הכותב הוא רון שריד (32), אב לכרמל (3) ונגב (1), מנהל בתחום שיווק מזון ופעיל בולט למען לגליזציה. המגזין מזכיר כי גידול קנאביס מהווה עבירה פלילית בישראל כל עוד לא נתקבל אישור לכך ממשרד הבריאות. הדעה האמורה בטור אינה עמדת המגזין והיא על דעתו של הכותב בלבד.

ראו עוד:
אני לא חייל טוב כשאני מעשן מריחואנה
למה קנאביס הפך לא חוקי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר