“לא רוצה להיות סוחר סמים”: אב ל-5 הפגין נגד הרפורמה

מטופל קנאביס רפואי נעמד הבוקר מאחורי הקיר השקוף של אולפן "העולם הבוקר" בערוץ 13 עם שלט מחאה נגד רפורמת הקנאביס הרפואי שהובילה לעלייה חדה במחירים. "אני לא רוצה להיות סוחר," אמר והזהיר שהוא ואחרים יאלצו למכור קנאביס כדי לממן את הטיפול. המנחה, אברי גלעד, יצא לראיינו

באמצע שידור תכנית הבוקר “העולם הבוקר” בערוץ 13 הגיע מפגין, מטופל קנאביס רפואי, למחות נגד הרפורמה בענף אשר הובילה לעלייה חדה במחירים. בצעד יוצא דופן, בשידור חי, יצא מנחה התכנית, אברי גלעד, עם מיקרופון בידו כדי לראיין את המטופל ולתת לו את הבמה שביקש.

“לא רוצה להיות סוחר סמים” – המפגין, אופיר כהן, מטופל קנאביס רפואי, בתכנית של אברי גלעד “העולם הבוקר” בערוץ 13

המפגין, אופיר כהן, בן 42 ואב ל-5 ילדים, סובל מכאב כרוני ולכן מחזיק ברישיון לקנאביס רפואי. הוא התייצב מאחורי קיר האולפן השקוף כשבידיו שלט עם מסר לצופים: “אני סוחר סמים פוטנציאלי בחסות משרד הבריאות, 82 אלף חולים ללא רצף טיפולי, תצילו אותי מרפורמה כושלת”.

מדוע כינה עצמו “סוחר סמים”? לדבריו הוא חושש שאם המחירים לא ירדו הוא יאלץ להתחיל למכור חלק מהקנאביס שלו כדי לממן את חלק עבור עצמו.

“אני צריך כל חודש לחשוב איך אני משלם עבור הקנאביס בנוסף לשכירות מחייה וכו’,” אמר. “משרד הבריאות אמר פעם שסבים נותנים לילדים שלהם, שמוכרים את זה. אז זה היה סוג של לשון הרע, אבל היום זה מה שקורה. אם שקית עולה לי 300 שקלים ואני צריך ללכת ולשלם כמעט 3000 שקל, איך אני אעשה את זה”.

אופיר הבהיר כי היום הוא לא עושה את זה, אך חושש מפני הרגע בו יאלץ לעשות זאת. “אני לא מפריש אבל בגלל זה אני פה, כי אני עומד להפריש, אני פוטנציאל להיות סוחר סמים”.

כשנשאל מה הוא מזהה כבעיה סיכם: “אני רוצה רצף טיפולי, אין לנו איכות בקנאביס, מחיר מטורף ואנשים סובלים”.

בשיחה עם מגזין קנאביס מוסיף אופיר: “נמאס לי מאוזלת היד של גורמים במדינה. בעיקר משרד הבריאות. כל חודש אני צריך לשלם 2000-2500 ₪ על קנאביס,. אני צריך לשלם גם מזונות, מחיה וכו׳, אני כל חודש נילחם בשיניים על התרופה שבכלל ירודה ‏וללא רצף טיפולי. למזלי אימי (מתי שיכולה) ואנשים טובים בדרך עוזרים לי פה ושם, אבל אני לא יודע מה יהיה עליי לכן אני בא לצעוק את הצעקה של כולנו”.

עוד הוא הוסיף כי “לא מדובר רק באופיר כהן האדם הפרטי אלא‏ ‏בכלל החולים במדינה וקנאביס בפרט. איך ייתכן שאנשים יצטרכו לעשות את הבחירה בין אוכל לתרופות? אני לא רוצה להיות סוחר סמים.”

“אם אנשים צריכים למכור את התרופה שלהם בשביל שיוכלו לממן לעצמם את המשך התרופה ולהסתכן ביושרה – אז ‏עד לאן הגענו?” אמר. “לכולם יש משפחה, ילדים, כולם רוצים לחיות ברוגע, אבל לנו אין רוגע. במשך ארבע שנים נלחמים ובעיקר בשנתיים האחרונות עם כניסתה של ‏רפורמת ליצמן ‏ולנדשפט הידועה”.

לסיכום ציין כי “כל עניין הרפורמה זו זריעת חול בעיני הציבור, אין כאן אפילו נקודה אחת לטובת החולים. יתרצו זאת בכך שצירפו עוד רופאים למערך אבל אני טוען שצורפו ‘סוחרי סמים’, סליחה על הביטוי, אבל אם רופא ‏מתחיל טיפול במינון T20/C4 אז אין מילה אחרת לזה. ‏כל הניסוי ותהייה לקראת לגליזציה והכשרה של הקרקע נעשה על חשבוננו החולים, ‏ושוב אנו משלמים את המחיר הכבד מכל וזה בריאותנו באפשרות ופגיעה בחירותנו!”

כזכור, במהלך השנה האחרונה התחייבו שר הבריאות יולי אדלשטיין וסגן שר הבריאות יואב קיש, שניהם מ’הליכוד’, כי הם יביאו לתיקון הרפורמה, כולל הוזלת מחירים, התרת שיווק ישיר, החרגת CBD מפקודת הסמים ורפורמות נוספות. “עניי עירך קודמים,” אמר והתחייב שמשרד הבריאות לא יתיר ייצוא של גרם אחד של קנאביס רפואי מישראל כל עוד המחירים לא ירדו. אף על פי כן לבסוף אישר משרד הבריאות ייצוא מבלי להביא לירידה אמיתית במחירים ומבלי לקיים אף לא אחת מההבטחות שנתן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר