מגלגל...

לא סטלנים: יותר מבוגרים עובדים במדינות עם קנאביס רפואי

בניגוד לתדמית העצלנות המוצמדת לצריכת קנאביס, מחקר חדש מצא שיפור בפרודוקטיביות של בני 51 ומעלה במדינות שהתירו שימוש בקנאביס רפואי.

מחקר חדש מאוניברסיטת ג’ון הופקינס המוערכת מצא עלייה בשיעור התעסוקה של מבוגרים (51+) במדינות ארה”ב שהתירו שימוש בקנאביס רפואי.

המחקר נפתח בציטוט מחקרים קודמים בנושא אשר מצאו כי התדרדרות במצב הבריאותי היא אחת הסיבות הכי נפוצות שגורמת לאוכלוסייה מזדקנת לפרוש מעבודה, או לעבור לעבוד במשרה חלקית.

החוקרים מציינים כי קנאביס רפואי נמצא כטיפול יעיל עבור מגוון מחלות נפוצות שפוגעות ביכולת העבודה של אחוז ניכר מהמבוגרים בארה”ב כמו כאבי גב תחתון (35% מהאוכלוסייה מעל גיל 45) וארתריטיס (29% מעל גיל 45).

בהתאם לזאת השיפור במצב הרפואי בעקבות השימוש בקנאביס רפואי אמור להתרגם לעלייה בכוח העבודה אצל האוכלוסייה הבוגרת, וזאת ההשערה שהמחקר בדק.

העלייה בשיעור המבוגרים שעובדים במשרה מלאה, לפני ואחרי התרת קנאביס רפואי
העלייה בשיעור המבוגרים שעובדים במשרה מלאה, לפני ואחרי התרת קנאביס רפואי

המחקר בחן נתונים רפואיים של 100,000 נבדקים מעל גיל 51, בין השנים 1992-2012 ומצא עלייה של 3% במספר המבוגרים (51+) שעובדים במשרה מלאה במדינות שאישרו קנאביס רפואי. בנוסף נמצאה גם עלייה של 3% במספר השעות השבועיות שפלח האוכלוסייה הזה עובד.

מספרים אלו אולי לא נשמעים גדולים אך הם מובהקים סטטיסטית ומתייחסים לשיפור בפרודוקטיביות שנצפה בכלל האוכלוסיה הבוגרת של מדינות שלמות – ולא רק באלו מהם שמטופלים בקנאביס רפואי.

בנוסף נמצא כי בקרב מבוגרים שזכאים לקנאביס רפואי נצפתה הפחתה של 6.6% בדיווח עצמי של כאב, ועלייה של 4.8% בדיווח עצמי על בריאות טובה.

לפי בית הספר לבריאות ציבורית באוניברסיטת ג’ון הופקינס שבו נערך המחקר, התוצאות האלו עשויות להשפיע על קובעי מדיניות בנושא הקנאביס רפואי, ולהרחיב את התמיכה במחקר על השפעותיו הרפואיות.

נכון להיום 34 מדינות בארה”ב (כולל וושינגטון הבירה) מתירות את השימוש בקנאביס רפואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר