“לא מעט מעשנים”: מה חושבים על לגליזציה מועמדי הפריימריז בליכוד

אורן חזן לא סגור על זה, מיקי זוהר מתנגד בתוקף, שרן השכל מפתיעה לרעה ויהודה גליק תומך בפה מלא - אלו רק חלק ממועמדי הפריימריז בליכוד שנשאלו מה דעתם על לגליזציה של קנאביס בישראל.

לקראת הפריימריז שיערכו ביום ג’ שאלה כתבת ‘הצינור’, מיה נהור, את חלק מחברי הכנסת והשרים של ‘הליכוד’, על עמדתם לגבי הסדרה של שוק קנאביס חוקי בישראל (לגליזציה).

ח”כ יהודה גליק השיב: “אני תומך תמיכה נלהבת בלגליזציה, פעלתי למענה, אפעל למענה וממשיך להאמין בה”. גליק לא רק אומר, הוא אכן השתתף בדיונים בנושא בועדות בשנים האחרונות ותמיד הביע תמיכה.

מי שהפתיעה לרעה כאמור היא ח”כ שרן השכל, שתומכת באי הפללה, אך סירבה להשיב לשאלה האם היא תומכת גם בלגליזציה. “יש קודם לתמוך באי הפללה. פרקטית, אני יודעת מה אני מסוגלת להעביר בכנסת ומה לא”.

ח”כ מיקי זוהר הציג עמדה חד משמעית נגד: “צריך לזכור שמדובר בסם, להפוך את זה לדבר חוקי זה לא הדבר הנכון למדינת ישראל”.

ח”כ אורן חזן, שהתנגד בעבר, השיב כי הוא מוכן לתמוך בלגליזציה, אך בתנאים. “שתינתן לי האפשרות לקדם ולשנות את החינוך, את מערכי הגמילה והטיפול בחולים.”

חזן הבהיר כי הוא מודע לנפיצות השימוש בקנאביס בחברה, אך זה לא גורם לו לדבריו לתמוך במהלך. “בתוך עמי אני חי, שופטים מעשנים, שוטרים מעשנים וגם לא מעט חברי כנסת מעשנים, אבל זה לא אומר שצריך להפוך את כל הציבור למסומם”.

ח”כ דוד אמסלם, יו”ר הקואליציה, השיב: “אני לא בוחר את עמדתי לפי מה המצביעים חושבים. אני לא חושב שקנאביס זה דבר שאני באופן אישי אדחף אותו, את השימוש שלו”. אמסלם נתפס כזכור בעדשת המצלמה כשהוא שיכור במהלך דיון בועדה בכנסת.

אלו הם חברי הכנסת שיחליפו את ח"כ שרן השכל בועדות מהן הודחה, זאת לאחר שהצביעה בעד הצעת החוק לאי הפללה

#שיכורים David Bitan – דוד ביטן דוד אמסלם David Amsalem

Posted by ‎קנאביס‎ on Wednesday, March 15, 2017

השר יובל שטייניץ התחמק מתשובה ואמר רק כי לדעתו “צריך לבחון את הדברים לגופו של עניין”.

הפריימריז יערכו מחרתיים, ג’, 5.2, ובסופם תיקבע רשימת הליכוד לבחירות 2019. על פי הערכות לפחות 9 מבין הח”כים המכהנים מטעם הליכוד לא ימשיכו לכנסת הבאה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר