מגלגל...

לא יאמן: כתב אישום על 1.3 גרם קנאביס: “אפשרות למאסר בפועל”

אי הפללה? כתב אישום פלילי בגין שימוש עצמי בקנאביס הוגש הבוקר נגד צעיר ירושלמי, כשנה לאחר שבארון בדירתו תפסו שוטרים 1.3 גרם קנאביס

צעיר תושב ירושלים בן 24 נתפס לפני כשנה (5.5.20) עם קנאביס במשקל 1.32 גרם והבוקר הוחלט להגיש נגדו כתב אישום פלילי בגין שימוש עצמי בסם, כך מפרסם לראשונה כתב ווינט חיים גולדיטש.

למרות שמדובר במשקל קנאביס ברף הנמוך ביותר של “שימוש עצמי” (עד 15 גרם), ולמרות שמדובר בשווי של פחות מ-100 ש”ח, ולמרות שהקנאביס נתפס בשטח בית פרטי – הוחלט להגיש נגדו כתב אישום.

בנוסף מבהירה המדינה כי “ישנה אפשרות שהתביעה תעתור למאסר בפועל”. בתיק מעידים 6 עדי תביעה מטעם המשטרה: השוטרים זיו הררי, יעקב חזן, עמית הלוי סלמן, דניאל אוחיון ועוד.

על פי כתב האישום “בתאריך 5.5.2020 בשעה 18:44 החזיק הנאשם בביתו בירושלים סם מסוכן מסוג קנאביס במשקל כולל של 1.32 גרם. את הסם המסוכן החזיק הנאשם בארון מרפסת חדר בדירה כאשר הוא מחולק לשתי חתיכות ובסמוך אליו החזיק הנאשם במשקל דיגיטלי המשמש לשקילת הסם המסוכן”.

כתב אישום 1.3 גרם קנאביס

לבסוף נכתב כי “במעשיו האמורים החזיק הנאשם בסם מסוכן בניגוד לפקודת הסמים המסוכנים” והצעיר הואשם בעבירת “החזקה/שימוש בסמים לצריכה עצמית”.

כפי שנחשף לאחרונה בבדיקת מגזין קנאביס, בכל 4 שעות מוגש בישראל כתב אישום בגין שימוש עצמי בקנאביס, אם כי ברוב המקרים בגלל עבירה נלווית כלשהי, למשל הפרעה לשוטר.

עם זאת, בכתב האישום הנוכחי לא מצוין כי נעשתה עבירה נלווית כלשהי ועל כן כתב האישום הוגש בגין שימוש עצמי בלבד.

מדיניות זו של הגשת כתבי אישום על שימוש עצמי בקנאביס, ודאי בכמויות מזעריות ובודאי כאשר מדובר בשימוש שנעשה בבית פרטי ולא בציבור, מנוגדת לכאורה להבטחות השר לשעבר גלעד ארדן כשהטמיע את חוק הקנסות החדש.

ממשטרת ישראל נמסר: “החיפוש בוצע כחוק על פי צו של בית משפט, ובמהלכו נמצא חומר החשוד כסם בניגוד לחוק. מטבע הדברים לא נפרט אודות עברו הפלילי של החשוד, אולם נציין כי בבדיקה שנערכה בעניינו עלה כי אינו זכאי לקבלת דו״ח מנהלי במקרה זה, זאת בהתאם לתבחינים שנקבעו בחוק. בהתאם עם סיום החקירה הוגש נגדו כתב אישום.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר