לאן נעלמים פנסי רכבי פורשה באמסטרדם?

מכת גניבות פנסים מרכבי פורשה באמסטרדם. הסיבה: נורות קסנון בלחץ גבוה לגידול מריחואנה בבית.

שמועות באמסטרדם מספרות כי פנסי רכבי הפורשה היוקרתיים באמסטרדם נופלים קורבן למכת גניבות של מגדלי מריחואנה בעיר, שגילו כי פנסי הפורשה מורכבים מנורות קסנון מיוחדות בלחץ גבוה (HID), היעילות במיוחד לגידול קנאביס בבית.

פורשה קאיין
פורשה קאיין

עד סוף השבוע שעבר דווח כבר על 35 זוגות פנסים שנגנבו מרכבי פורשה מדגם ‘קאיין’ (Cayenne) ברחובות אמסטרדם במהלך החודשים האחרונים. מגזיני רכב מאשימים את מגדלי המריחואנה כי אלו גונבים את הנורות מהרכבים בגלל מחירן הגבוה בשוק ובמטרה להגדיל את היבול.

מעבר לכך שנורות HID הן בעלות יחס אור-חום מתאים לגידול עציץ קנאביס בבית, הן גם מאוד חסכוניות בחשמל. עובדה זו מושכת במיוחד את אלו המחזיקים בחוות גידול מריחואנה גדולות במיוחד.

אבל האם ייתכן שכך במקרה חברת פורשה ייצרה נורות שכל כך מתאימות לגידולים ביתיים? מומחה הולנדי לגידול הידרופוני, המוכר בכינוי “גנן חצות” (Midnight Gardener), אומר שזה אפשרי בהחלט. “אנו מוכרים נורות HID רגילות במיוחד עבור מגדלים ביתיים,” אמר. “אבל כנראה בנורות קסנון של הפורשה יש משהו אקסטרא. זה בטח הילדים שגונבים, או אנשים שפשטו רגל. זה מציג את כל קהילת המגדלים באור שלילי וחבל שכך.”

סיבה נוספת יכולה להיות שפשוט קל מדי לגנוב את הנורות הללו. מצלמות אבטחה במעגל סגור מחודש אוקטובר האחרון תפסו צעיר שמצליח בתוך פחות מדקה לגנוב את שני פנסי הפורשה ממש בחניה לצד בית פרטי.

גם זה בטח יעניין אותך

צפו בגנב בפעולה:

חברת פורשה, שמנסה להקשות כעת על הגנבים, טוענת כי הסיבה לגניבות היא נורות הקסנון הייחודיות ולאו דווקא בגלל שזה המותג ‘פורשה’. “ברור שגם רכבים של חברות אחרות מפורקים ונגנבים מהם חלקים,” אמרה האני סטימן, דוברת ‘פורשה’ אמסטרדם. “אבל אנחנו לא יודעים מדוע זה קורה. הדבר היחיד שאני יכולה להגיד זה שזה עניין מקומי. זה קורה רק באמסטרדם.”

“גנן חצות”, שבעצמו מחזיק פורשה קאיין בחצר, סיפר כי כעת הוא מתכוון לחקור קצת את הנושא הזה ולנסות ולפרק בעצמו את פנסי הרכב כדי לבדוק האם השמועות נכונות.

ראו עוד: המדריך המלא לסטלן באמסטרדם

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר