לאחר פרסום העצומה: ירידה של 11% בהזמנת טיסות לרוסיה

מעל 5,000 ישראלים כבר חתמו על החרמת טיסות אל ודרך שדות התעופה של רוסיה. ירידה של 11% נרשמה בהזמנת טיסות למוסקבה וירידה של 14% בהזמנת טיסות דרך חברת התעופה הרוסית "אירופלוט". הפגנה תיערך במוצ"ש מול שגרירות רוסיה בת"א.

כ-5,200 ישראלים כבר חתמו עד כה על עצומה (כאן) בה הם מתחייבים להחרים טיסות אל ודרך רוסיה – זאת עד שתשוחרר הצעירה הישראלית נעמה יששכר מהכלא הרוסי.

העצומה נפתחה בסוף השבוע בעקבות גזר הדין ששלח את נעמה ל-7.5 שנות מאסר בפועל, בעקבות תפיסת 9.6 גרם חשיש בתיקה בדרכה מהודו לישראל.

הערב (ד’), בחלוף 4 ימים מפרסום העצומה, מדווחת כתבת חדשות 12 לי אברמוביץ’ על ירידה מורגשת בהזמנת טיסות לחו”ל מישראל אל, ודרך, שדות התעופה של רוסיה.

“כבר היום רואים במשרדי הנסיעות רואים את אפקט נעמה יששכר,” דיווחה אברמוביץ’ הערב במהדורה המרכזית, וציינה עוד כי ישנה ירידה הן בביקושים והן בהזמנות.

לדבריה נרשמה ירידה של 30% בביקושים לטיסות דרך מוסקבה בהשוואה לחיפושים בשבוע שעבר, וכן ירידה של 11% בהזמנת טיסות למוסקבה שהיתה עד כה היעד השלישי בגודלו מנתב”ג.

עוד היא חושפת כי בנוסף נרשמה ירידה של 14% בהזמנת טיסות דרך חברת התעופה הרוסית “אירופלוט” – הן טיסות ישירות והן טיסות המשך, בעיקר ליעדים במזרח אירופה ולניו יורק.

העצומה המיוחדת, ששולחת באופן אוטומטי הודעת דוא”ל לשגרירות רוסיה בישראל עם כל חתימה, זכתה להיחשף השבוע גם באתר “מאקו” ובהמשך גם בשורת אתרי אינטרנט ברוסית.

קריאה להחרמת טיסות לרוסיה עלתה גם מצד השר זאב אלקין (הליכוד): “מדובר בהתעמרות בבחורה ממניעים זרים,” אמר. “אני ממליץ לישראלים לשקול היטב אם לטוס דרך רוסיה”.

עוד הערב, רה”מ בנימין נתניהו החליט להצטרף גם הוא לפנייתו הרשמית מאתמול של נשיא המדינה ראובן ריבלין, ושלח מכתב רשמי לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין בו ביקש חנינה עבור יששכר.

גורמים בפוליטיקה מסרו בימים האחרונים תגובות רשמיות לפרשה – כולם כאחד מחו נגד העונש הבלתי סביר על הצעירה הישראלית שבדיעבד הסתבר שהפכה לקלף מיקוח בידי רוסיה בנסיונה לשחרר את האזרח הרוסי, ההאקר אלכסיי בורקוב, מהסגרה לארה”ב.

בשעה זו מתקרב מועד החלטתו הסופית של שר המשפטים אמיר אוחנה להסגיר את בורקוב לארה”ב למרות דרישת רוסיה, זאת ככל הנראה בלית ברירה, בעקבות פסיקת בג”ץ בנושא לפני כחודשיים. מסתמן כי כבר בימים הקרובים יוחלט סופית לבצע את ההסגרה – מה שעלול להזיק לסיכויים לשחרר את נעמה בחזרה לישראל.

חבריה של נעמה החלו בהכנות להפגנה שתיערך במוצאי שבת, 19.10, מול שגרירות רוסיה. הם מקווים שהמונים יגיעו בשעה 20:30 אל רחוב הירקון 120, תל אביב, על מנת לקרוא לרוסים לשחרר את חברתם ולהשיבה לישראל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר