לאונרד כהן הקליט את האלבום האחרון עם מריחואנה רפואית

“הוא היה קם ומתחיל לרקוד מול הרמקולים – תודות למריחואנה”: לאונרד כהן הלך השבוע לעולמו, פחות מחודש לאחר השקת אלבומו החדש. בנו חושף כעת כי במהלך ההקלטות אביו, שסבל מכאבים עזים, נעזר בקנאביס רפואי.

לאונרד כהן, הזמר היהודי-קנדי שאחראי בין השאר גם על יצירות מופת כמו ‘הללויה’ ו’סוזן’, הלך השבוע לעולמו כשהוא בן 82, לאחר 20 אלבומים ו-8 ספרים שכתב.

כעת מסתבר שאת האלבום האחרון שלו, You Want It Darker, שהושק רק לפני שלושה שבועות ב-21 באוקטובר השנה, הקליט כהן כשהיה לעתים תחת השפעת מריחואנה.

את הנתון המעניין חושף בנו של לאונרד, אדם כהן, שהקליט את האלבום האחרון באולפן יחד עם אביו והפיק אותו עבורו. “זה האלבום הטוב ביותר שלו בעשרות השנים האחרונות,” אומר כעת אדם בראיון רדיו לרשת CBC הקנדית.

“האיש הזקן הזה, שבאמת סבל מכאבים גדולים, היה לרגעים מזנק מהכסא הרפואי שלו ומתחיל לרקוד מול הרמקולים,” מגלה אדם בראיון. “לפעמים היינו שמים שיר ומקשיבים לו ב’ריפיט’ כאילו היינו שני נערים.”

“זה היה בעזרת המריחואנה הרפואית,” הוסיף. “במצבים כאלה של כאב וחוסר נוחות, מה יכול לתת לך יותר אנרגיה מאשר שמחה ועליצות?”

גם זה בטח יעניין אותך

באלבום, שזכה לשבחים, מתעמת לאונרד כהן בשיריו עם הכאבים האדירים מהם סבל ועם המוות שלנגד עיניו. כהן ידע שהסוף קרב, וגם דיבר על זה בגלוי בשבועות האחרונים לפני מותו.

השיר “Traveling Light” מתוך האלבום האחרון:

https://www.youtube.com/watch?v=ceRdaptR8Hg

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר