כתב האישום: החזקת קנאביס בשווי 30 ש”ח

האיש ששבר את שיאי האבסורד של מלחמת המשטרה בקנאביס וצרכניו, עושה זאת שוב. כתב אישום הוגש נגד מתן שרעבי, לאחר ששוטרים מצאו לפני 3 שנים בביתו 0.3 גרם פירורי קנאביס. הוא ייצג את עצמו בבית המשפט ומזמין את התומכים להגיע.

לפני כשנתיים פרסמנו כאן את סיפורו הבלתי ייאמן של מתן שרעבי, צעיר בן 24 שנעצר בשנת 2013 והואשם בהחזקת קנאביס במשקל 0.03 גרם – שהם אפילו לא עשירית הגרם.

מתן שרעבי
מתן שרעבי – כנראה השיאן הישראלי בתחרות “המעצר המגוחך ביותר של משטרת ישראל”

כמות מזערית זו היוותה אז, ועדיין, שיא של כל הזמנים מבחינת הכמות הקטנה של קנאביס שגירדו השוטרים ממאפרה בחדרו ובגינה הוגש נגדו כתב אישום.

תיק זה שעסק ב-0.03 גרם, נסגר כאשר נקבע שלא היה בידי השוטרים צו חיפוש כמתבקש בחוק, למרות שמתן טוען שהיה צו תקין רק שחיפשו דרך להיחלץ ממבוכה של עונש על עבירה כה פעוטה.

במקביל גם תיק קודם נגד מתן, שהתנהל בעבירה דומה של החזקת 0.8 גרם, נסגר גם הוא בעונש תנאי וקנס כספי בלבד.

אך לפני מספר שבועות הוגש לבית המשפט כתב אישום נוסף נגד הצעיר (שכנראה נוהג להחזיק בפירורי קנאביס בביתו באופן די קבוע) – הפעם על 0.3 גרם שאותרו בביתו בפשיטת משטרה בשנת 2014.

על פי כתב האישום החדש, “ביום 5.3.14 החזיק הנאשם בסם מסוכן מסוג קנבוס במשקל של 0.2303 גרם בכספת כחולה (להלן: ‘הכספת’) שהונחה מתחת לשולחן המחשב בחדר השינה. באותן נסיבות החזיק הנאשם בכספת אף בסם מסוכן מסוג קנבוס במשקל של 0.0878 גרם שהוטמן בדף מקופל של בנק הפועלים ובכלי המשמש כמטחנה לגריסת קנבוס ובמקטרת לעישון”.

מדובר בפעם השלישית בה הוא נתפס על החזקת קנאביס, מה שמעניין עוד יותר לאור רפורמת ‘אי הפללה באחריות’ שהציג שר המשטרה לאחרונה. על פי המודל החדש, שטרם נכנס לתוקפו, תפיסה בפעם השלישית משמעותה טיפול גמילה, שלילת רשיונות וכיוצ”ב.

כמו בשני המקרים הקודמים, גם הפעם מתכוון שרעבי שלא להשתמש בשירותיו של עורך דין, אלא לייצג את עצמו בפני מערכת המשפט, לאחר שלמד והשתתף בפרויקט בשם ‘אין מדינה’, העוסק בהדרכת נאשמים בייצוג עצמי בעבירות ללא קורבן.

כתב אישום מתן שרעבי 0.3 גרם קנאביס
כתב האישום החדש נגד מתן שרעבי – בגין 0.3 גרם קנאביס

“בשני התיקים הקודמים ייצגתי את עצמי בשיטה שלמדתי בפרויקט אין מדינה,” מסביר מתן הבוקר (ב’) בשיחה עם המגזין. “זה פרויקט שעוסק, בין היתר, בהדרכת נאשמים בעבירות ללא קרבן, איך לייצג את עצמם נכון משפטית, בצורה כזו שהם גם ייצאו נקי וגם יחשפו את ההונאה המשפטית.”

“בשני התיקים הקודמים זה הלך בהצלחה,” הוא אומר. “תיק ראשון קצת פחות – יצאתי בלי הרשעה, עם קנס על תנאי, שזה בעצם כלום. השופט די הריץ את זה בלי לתת לי לדבר כדי להגיע לפואנטה, כדי שלא אערער. תיק שני, שוב באותה שיטה, הפעם אני מגדיר את זה כהצלחה, כי באחד הדיונים התובעת החליטה למשוך את התביעה בגלל שלא היה צו חיפוש למרות שכן היה צו חיפוש. עו”ד פרטי בדק אותו ואמר שהוא חוקי לחלוטין. זו הייתה הדרך שלהם להתקפל ולשמור לעצמם קומץ ‘כבוד עצמי’.”

הפעם, לקראת הדיון בכתב האישום שייערך בעוד כחודשיים (7/12), לכבוד המאורע המרגש מבחינתו, הוא מתכוון ‘לעשות רעש’ לדבריו בעניין זה ולחשוף את העוולה המתמשכת המלווה אותו כבר שנים.

“הפעם אני הולך לעשות בדיוק את אותו הדבר, ואפילו הספקנו בפרויקט לשכלל קצת את השיטה, רק שהפעם אני מתכנן לעשות על זה הרבה יותר רעש,” הוא אומר ומזמין את הציבור להגיע לבית המשפט בירושלים בתאריך הנקוב בדף האירוע שפתח בפייסבוק.

“אני מתכבד בזאת להזמין אתכם, הציבור הרחב, לראות בפועל *איך עושים את זה*,” הוא כותב. “איך אדם אחד יכול לעמוד מול מערכת ולנצח, איך אני מייצג את עצמי, ללא עורכי דין, כמו שתמיד אמרתי שאעשה, ולהצליח, לא רק לצאת מזה נקי, אלא גם לחשוף את ההונאה המשפטית הענקית הזאת שפוליטיקאים אוהבים לכנות ‘המלחמה בסמים’. הונאה שגבתה ועודנה גובה קרבנות, שרבים מכם שקוראים את הטקסט הזה נמנים על שורותיהם.”

“בתאריך ה 07/12/17 בשעה 08:30, מול השופט שמואל הרבסט, אני עומד להישפט על הפשע הנורא של להחזיק בחדר האישי שלי 0.3 גרם גראס,” הוסיף. “אם זה חורה לכם, אם זה מעצבן, מעציב ומכעיס אתכם, אם נמאס לכם לשמוע על כאלה דברים ובעיקר בעיקר – אם גם לכם כבר נשבר הזין מלהיות ניצודים עד חרמה על שטויות – בואו לראות איך נלחמים חזרה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר