מגלגל...
x

כתב האישום: החזקת קנאביס בשווי 3 שקלים

שיא חדש: בן 22 עוכב, נעצר וזומן לבית משפט לאחר שבאמתחתו נתפסו 0.03 גרם קנאביס בשווי 3 שקלים חדשים בלבד. “זה סתם מציק, מיותר ואידיוטי, אין פה אף אחד שנפגע, איך זה פשע?” הוא תוהה – וגם אנחנו

מתן שרעבי, צעיר בן 22, הצליח לשבור את השיא הקודם בתחרות “תפיסת הקנאביס העלובה ביותר” של משטרת ישראל. שרעבי עוכב, נעצר ונשפט לאחר ששוטרים תפסו אצלו 0.03 גרם קנאביס בלבד – שליש מהשיא הקודם שעמד על 0.09 גרם – והגיע עד ‘צינור לילה’ (צפו).

מתן שרעבי
מתן שרעבי – השיאן החדש בתחרות “המעצר המגוחך ביותר בישראל”

הכל החל לפני מספר שנים, כאשר מתן וחברו נסעו להופעה של ‘הדג נחש’ במודיעין והחליטו להביא עמם ג’וינט אחד של קנאביס. שוטרים שהיו במקום זיהו את השניים מעשנים בין המכוניות, עצרו אותם ולקחו אותם לתחנה.

בתחנה הם נאלצו לשהות כתשע שעות לצורכי חקירה, תוך שהם מוחזקים ליד חשוד באונס קטינה – בגלל ג’וינט שהכיל 0.8 גרם חשיש.

לאחר חודשיים קיבל מתן זימון למשפט בגין החזקה של 0.8 גרם של חשיש, אך לרוע מזלו, בזמן ההמתנה לדיון הראשון “זכה” בכתב אישום נוסף: שוטרים הגיעו לבית הוריו לביצוע חיפוש, עמלו, יגעו ומצאו לא פחות מ-0.03 גרם של פירורי “סם מסוכן מסוג קנבוס”, שבגינם הוזמן שוב למשפט בתיק נוסף.

לאלו שאינם מעורים במספרים, כמות הקנאביס הממוצעת בג’וינט רגיל היא לכל הפחות 0.1 גרם לחלשים ועד 0.4 גרם במרשם רפואי, כלומר שהכמות בגינה הועמד מתן לדין לא מספיקה אפילו לשליש של ג’וינט חלש, אבל ככל הנראה מוכרחים להוקיע את השימוש בסמים מסוכנים, אז מזמנים משפט, מבקשים דחיות, שוכרים עו”ד ומתחילים לרוץ מדיון לדיון – בגלל “סמים” בסך 3 שקלים בודדים (מחיר רחוב ממוצע בישראל).

0.03 גרם קנאביס על משקל
0.03 גרם קנאביס – ככה זה נראה

בזמן ההמתנה לדיון השני בתיק הנוגע ל-0.03 גרם, ביקשה התביעה דחייה כדי לבדוק האם לשוטרים אשר חיפשו בבית בכלל היה צו, למרות שמתן מעולם לא טען אחרת. הבקשה התקבלה והדיון נדחה בחודש נוסף.

ביום שני האחרון, ה-6 ליולי, נערך בבית משפט השלום בירושלים הדיון השלישי בתיק הנוגע לתפיסת הקנאביס במשקל 0.03 גרם. מתן – שייצג את עצמו לאחר שלמד בפרויקט בינ”ל בשם “No State Project” המתמקד בייצוג משפטי עצמי ואיכותי – הגיע לבית המשפט בשעה שמונה וחצי וכעבור חצי שעה נכנס לאולם המשפט, שם שמע מפי הסנגור הציבורי שהופקד על התיק כי התיק מבוטל מאחר וכלל לא היה צו חיפוש תקין.

האישום - אחזקה של 0.03 גרם קנאביס
האישום – אחזקה של 0.03 גרם קנאביס

“זה סתם מציק מיותר ואידיוטי,” אומר מתן בשיחה, “אין פה אף אחד שנפגע, איך זה פשע? והגירוד הזה של ה-0.03 זה כבר ממש פתטי.”

וכך נסתיימה, לבינתיים, סאגת מתן שרעבי והמשטרה – שהביאה אותו עד למקום הראשון בשיאי האבסורד של רדיפת צרכני הקנאביס בישראל.

ראו עוד:
צעיר נעצר, נאזק והופשט בגלל “חשד סביר”
עוכבו לחיפוש 3 פעמים ב-24 שעות
המפכ”ל בראיון: “לא אבזבז את זמני על מעשני מריחואנה”
חולה סרטן: “שוטרים גנבו לי קנאביס רפואי”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר