כתב אישום הוגש נגד המטופל שטען שהמשטרה אישרה לו לגדל קנאביס

לפני כשנתיים, בתום חיפוש שנערך בביתו, תפסו שוטרים צמחי קנאביס שהוא גידל ללא רישיון, אך לדבריו הוא לא נחקר ואף קיבל מהשוטרים היתר בעל-פה להמשיך לייצר שמן קנאביס למטופלים. בסוף השבוע הוגש נגדו כתב אישום

כתב אישום בגין גידול 7 צמחי קנאביס בבית הוגש נגד מיכאל מיקי חן בן ה-49, לאחר שלפני כשנתיים בתום פשיטת כח משטרה על ביתו אותרו הצמחים. לאחר המקרה הוא טען בשיחה עם מגזין קנאביס כי השוטרים התירו לו להמשיך לגדל קנאביס ולהפיק שמן קנאביס RSO למטופלים.

בכתב האישום, אשר הוגש בסוף השבוע לבית המשפט בכפר סבא, נכתב כי “בתאריך 15.8.21 בוצע חיפוש בביתו של הנאשם בקדימה צורן, באותן נסיבות גידל בחדר פנימי בתוך אוהל, בו מנורת לד ומאוורר, 7 שתילים של סם מסוכן מסוג קנאביס במשקל כולל 185 גרם”.

לטענת חן, גם אז וגם כיום, השוטרים אמרו לו “כל הכבוד” על כך שהוא מסייע למטופלים, וכי הם אמנם לקחו לו את הצמחים אך לא לקחו את הציוד ששימש להפקת שמן קנאביס למטופלים, לא לקחו את הטלפון ולא חקרו אותו, ולמרות זאת כעת הוא קיבל זימון לבית המשפט להקראת כתב האישום בדיון שייערך בחודש יוני.

מנגד, משטרת ישראל מכחישה את הדברים וטוענת הבוקר (א’) בתגובה לפניית מגזין קנאביס כי טענותיו של חן אינן נכונות. בתגובת המשטרה נמסר כי “בניגוד לנטען, החשוד בתיק נחקר בגין החשד נגדו ואף נערך לו שימוע כדין. בהתאם לתשתית הראייתית, הוגש נגדו כתב אישום”.

יש לציין שלפני כשנתיים באותו ריאיון למגזין קנאביס טען חן בעצמו כי השוטרים כן לקחו אותו לתחנת המשטרה, אך שחררו אותו ללא סנקציות. “אחרי שהכלבים לא מצאו שטרות, לקחתי את הבלשים לסיבוב בקליניקה, תוך כדי שאני מסביר על כל דבר ומבהיר להם שהכל נעשה בהתנדבות עבור המטופלים,” סיפר אז.

לדבריו אז, “הם היו בשוק, אמרו ‘אם היינו יודעים, לא היינו באים אליך בכלל, אבל עכשיו אנחנו חייבים לקחת אותך לתחנה ולהחרים את הצמחים שאתה מגדל’. בתחנה הם אמרו לי ‘מיקי, אתה לא צריך להיות פה. המשטרה יודעת גם להודות בטעויות’.”

“שאלתי את השוטרים ‘אם אראה לכם אישור שאני עובד עם בתי חולים, אוכל להמשיך להפעיל את הקליניקה?’,” הוסיף. “הם ענו שכן ואמרו ‘אם אתה עובד אם בתי חולים והם מכירים בך, אתה רשאי להפעיל את הקליניקה וגם נמחק לך את התיק שפתחנו לך’.”

לבסוף סיפר, “ארגנתי להם במהירות מכתבים, למשל מרופא באיכילוב שממליץ על המשחה שלי נגד פסוריאזיס, שאגב הולכים לעשות עליה מחקר גדול באיכילוב, ועוד מכתב מרופא אחר שממליץ על השימוש בשמן שלי, וזה הספיק להם כדי לשחרר אותי מהתחנה, תוך כדי שהם מצדיעים לי, לא פחות”.

כאמור, במשטרה טוענים כיום כי הדברים אינם נכונים, וגם לפני כשנתיים טענו כי “החשוד נחקר באזהרה ובסיום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים” וכן כי “המשטרה איננה הגורם המוסמך למתן היתר הנוגע לגידול קנאביס”. ממשרד הבריאות נמסר אז כי “מבדיקה שנערכה מר חן אינו בעל רישיון לעסוק בתחום הקנאביס”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר