מגלגל...

כשלונה המביך של המלחמה בסמים: המחירים יורדים ככל שעולה כמות המעצרים

גרף חדש מציג נתונים אשר מאירים את המלחמה בסמים באור חיוור במיוחד – ככל שעולה כמות המעצרים, יורדים מחירי הסמים.

גרף חדש שפורסם בסוף השבוע באתר ה”וושינגטון פוסט” מציג את תוצאתיה המביכות של המלחמה בסמים – נסיונן של ממשלות העולם לעצור את אספקתם לצרכנים עולה בתוהו והמחירים רק הולכים ויורדים ככל שעולה כמות המעצרים.

בניגוד למצופה, מחירי הקוקאין, ההרואין והמתאמפטמינים – שיחד מהווים 90% אחוזים מהמעצרים הקשורים לסמים בארה”ב – צנחו בין השנים 1980 ל-2008 באופן קבוע, כשבמקביל עלו כמויות המעצרים מ-42,000 בלבד ב-1980 ל-562,000 בשנת 2007.

הגרף פורסם כחלק מעבודת מחקר שעסקה בהשלכות ארוכות הטווח של מעצר אנשים על עבירות סמים בארה”ב. בעבודה ציינו החוקרים ג’ונתן קולקינס ושרה צ’נדלר כי אחת המטרות העיקריות של הרשויות במלחמתן בסמים היא העלאת מחירם. כחלק מנסיונן של הממשלות להעלות את מחירי הסמים הן עסוקות בשירפת שדות גידול במדינות רחוקות (אפגניסטן למשל), חסימת דרכי הברחה, הפעלת שוטרים בערים ובישובים ורדיפה אחר סוחרים.

אך למרבה הפלא, המספרים מגלים תמונה אחרת לחלוטין מזו אליה התכוונו. “הקשר בין מעצרים, מחירים ואחוזי השימוש נראים הפוכים,” אומרים החוקרים. “צניחת המחירים ואחוזי השימוש התגברו בהתאמה מדוייקת למספרי המעצרים – בניגוד מוחלט למה שהיינו מצפים או מקווים”.

ראו גם: הסמים במלחמה בסמים

גם זה בטח יעניין אותך

רק בחצי השנה האחרונה השקיעה ממשלת ארה”ב מעל 24.5 מיליארד דולר במלחמה בסמים, 38% אחוזים מתוך זה בעבור מניעה וטיפול ו-62% אחוזים בעבור אכיפה, שיטור ומעצרים.

להלן הגרף:

גרף - מחירי הסמים יורדים ככל שמתגברים המעצרים
ככל שעולה כמות המעצרים, יורדים מחירי הסמים

תודה לתמיר פרל על הטיפ

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר