מגלגל...
x

כשוינסטון צ’רצ’יל קיבל מרשם ל”אלכוהול רפואי”

בזמן “תקופת היובש” בארה”ב בה היה אסור למכור וקנות אלכוהול, וינסון צ’רצ’יל, ראש ממשלת בריטניה, קיבל מרשם ל”אלכוהול רפואי” לאחר תאונה קלה שעבר. מלבד האלכוהול רקורד המרשמים של רופאו האישי מראה כי הוא היה צורך כמות גדולה של משככי כאבים ותרופות פסיכואקטיביות.

וינסטון צ’רצ’יל, ראש ממשלת בריטניה בשנים 1940–1945 (בעת מלחמת העולם השנייה) ובשנים 1951–1955, הוא אחד המנהיגים המפורסמים ביותר בהיסטוריה, שהיה ידוע בין השאר גם בהרגלי שתיית האלכוהול הכבדים שלו.

תערוכה במוזיאון ‘מורגן’ שבניו יורק, בה הוצגו מאות מחפציו וכתביו האישיים של וינסטון, חשפה כי האלכוהול היה לא רק תחביב עבורו.

אלכוהול רפואי: “לצריכה בזמן הארוחות”

הרבה שנים לפני שעלה לשלטון, כך חושף מסמך רפואי שהוצג בתערוכה, עבר צ’רצ’יל תאונה קלה בעיר ניוק יורק ב-26 לינואר 1932, במהלכה הוא נפגע מרכב חולף בזמן שהשתתף בסיור תיירותי בעיר.

וינסטון צ'רצ'יל - ראש ממשלת בריטניה בשנים 1940–1945 ובשנים 1951–1955.
וינסטון צ’רצ’יל – ראש ממשלת בריטניה בזמן מלחמת העולם השנייה

בעקבות התאונה והפציעות המינוריות שנגרמו לו, נתן רופא אמריקאי לצ’רצ’יל מרשם לאלכוהול רפואי – “לצריכה בזמן הארוחות” למטרת שיכוך כאבים והרגעה. “התסמינים הרפואיים שגרמה התאונה לאדון צ’רצ’יל, דורשים טיפול באמצעות צריכת משקאות אלכוהוליים בעת הארוחות,” כתב הרופא בהמלצתו.

לדבריו של הרופא, הכמות המומלצת לצריכה עבור שיכוך כאבים אינה קבועה ולמעשה נתונה לשיקול דעתו של המטופל, אך ההמלצה המינימלית היא לצרוך 250 סמ”ק של משקה אלכוהולי.

מרשם לאלכוהול רפואי שניתן לוינסטון צ'רצ'יל אחרי התאונה - "לקחת בזמן הארוחות"
מרשם לאלכוהול רפואי שניתן לוינסטון צ’רצ’יל אחרי התאונה – “לקחת בזמן הארוחות”

שימוש “רפואי” באלכוהול לשיכוך כאבים קלים היה נפוץ יחסית בעבר, אך האישור הרפואי שניתן לצ’רצ’יל הונפק בימים בהם היה קיים חוק היובש בארה”ב, שאסר לחלוטין על סחר באלכוהול, בדומה למה שנעשה היום עם הקנאביס הרפואי בישראל.

קוקטיילים של אלכוהול ותרופות

מאוחר יותר, עם עלייתו ונפילתו של צ’רצ’יל מהשלטון, עדויות רבות מספרות כי שניים מהרגליו התדירים ביותר היו שתיית אלכוהול ובליעת משככי כאבים.

“צ’רצ’יל היה מכנה את רופאו האישי ד”ר מורן ‘ספק תרופות סבתא’, אך על פי הביוגרפיה של אותו רופא, הוא היה בכלל ספק של תרופות משככות כאבים,” כתב אנדרו בראון מעיתון ה’טלגרף’ הבריטי, “מורן ניסה עליו מגוון רחב של תרופות וסמים פסיכואקטיביים, ואף נתן לכמה מהם שמות וכינויים.”

רקורד המרשמים של ד”ר (לורד) מורן, מוכיח כי צ’רצ’יל אכן ניסה מגוון רחב של תרופות לשיכוך כאב, דיכאון וחרדה, אך על פי טענותיו של הרופא, כלל המרשמים ניתנו לצ’רצ’יל בתגובה לבריאותו המתדרדרת באותה התקופה.

ראו עוד:
גם וויליאם שייקספיר עישן מריחואנה
ג’ון קנדי עישן מריחואנה רפואית בזמן היותו נשיא
פיסת היסטוריה: השאכטות בכלא המנדט הבריטי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר