לכבוד הכריסמס: הומלסים מקבלים ג’וינטים בחינם

לכבוד חג המולד ירדו קבוצת פעילים ומתנדבים לדאון-טאון דנבר, קולורדו, כדי לחלק ג’וינטים בחינם לחסרי בית ברחובות העיר. “מטרתנו היא להשתמש בקנאביס לטובת הכלל ולהביא אנשים יחדיו לעשות שינוי חברתי,” הם מסבירים.

באמצע השנה כבר צילמו קבוצת חברים את עצמם כשהם מחלקים ג’וינטים לנזקקים ברחוב, וכעת, לכבוד ה’כריסטמס’, הוא ‘חג המולד’ הנוצרי, יצאה קבוצת פעילים נוספת למשימה דומה של חלוקת ג’וינטים בחינם לעניים.

במהלך ערב החג חולקו אלפי ג’וינטים בחינם לכל מי שרצה. “מרי כריסמס ופאף פאף שמח,” בירכה בשמחה אחת הנשים שקיבלה ג’וינט בחינם.

צפו בדיווח:

ניק דיצנזו, יוזם המהלך ומי שחילק את הג’וינטים במהלך ערב החג, סיפר כי מטרת המבצע היא לעורר מודעות בנוגע לחסרי הבית ולעודד אנשים לתרום למען נזקקים בחברה.

מטרת הקבוצה היא לאסוף מספיק כסף כדי לרכוש רכבים וחדרים עם מקלחות עבור נזקקים בעיר. “מטרתנו היא להשתמש בקנאביס לטובת הכלל ולהביא אנשים יחדיו לעשות שינוי חברתי,” הסביר. “קנאביס יכול לעשות שינוי,” אמר, “וזה פחות או יותר מה שאנחנו מנסים להעביר כאן.”

הומלס מקבל ג'וינט בחינם
הומלס מקבל ג’וינט בחינם בקולורדו ערב חג המולד

כשנשאל מה תשובתו לאלו שמתנגדים למה שהוא עושה, השיב: “מרי כריסמס וחג קנאמס שמח – תרצי ניירות גלגול בשביל טבק אולי?”

חלוקת קנאביס כמתנה לחג – ולא רק להומלסים – היא עכשיו מקובלת ומותרת בחוק במדינות בהן אושרה לגליזציה. בוושינגטון מדווח על טרנד חדש במסגרתו רבים מהאורחים שמגיעים לארוחות הכריסמס המשותפות מביאים עמם קנאביס איכותי כמתנה במקום או בנוסף לבקבוק היין המקובל.

חלוקת ג’וינטים בחינם להומלסים ונזקקים כבר הפכה לתופעה קבועה בקולורדו, ארה”ב, שם אושרו לפני כשנתיים חוקי הלגליזציה שהתירו שימוש, מכירה ורכישת קנאביס באופן חוקי. אמנם על פי החוק אסור לצרוך את הקנאביס בציבור, אך חלוקת קנאביס בחינם הינה מותרת לחלוטין כל עוד השניים בני למעלה מ-21 וכל עוד זה לא נעשה עבור כסף.

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי