מגלגל...

כרוניק: מותג הקנאביס החדש של ד”ר דרה? ‎

אחת מחברות הקנאביס הגדולות בעולם רשמה סימן מסחר חדש בשם "כרוניק של ד"ר דרה" ובתעשייה העריכו כי מדובר על שיתוף פעולה חדש עם הראפר והמפיק המצליח שיביא להשקת ליין מוצרים חדש על שמו. בעקבות הפרסומים ביטלה החברה את בקשת הרישום משהתברר שלא קיבלה אישור לכך מהראפר.

לפני מספר שבועות (31.8) חברת הקנאביס הקנדית “קנופי” (Canopy) – אחת משלוש חברות הקנאביס המובילות בעולם – רשמה סימן מסחר חדש בשם “כרוניק של ד”ר דרה” (Chronic By Dre).

ד"ר דרה
ד”ר דרה – נכנס לעסקי הקנאביס

הסימן נרשם באופן רשמי על ידי חברת הקנאביס הרפואי הקנדית “טוויד” (Tweed), שהיא חברת-בת של קנופי, המשתפת פעולה גם עם חברת הקנאביס הרפואי ההולנדית ‘בדרוקן’ (Bedrocan), חברת הזרעים ההולנדית “גרינהאוס” וחברת גנטיקת זרעי הקנאביס המפורסמת ‘DNA‘.

בעקבות המהלך מעריכים בתעשייה כי הראפר והמפיק המוזיקלי הנודע ד”ר דרה (אנדרה רומל יאנג) בדרך לשווק מותג חדש לליין מוצרי קנאביס על שמו, בשיתוף עם החברה הקנדית.

חיזוק נוסף להערכה כי מדובר במהלך רשמי משותף עם ד”ר דרה היא העובדה שקנופי מנהלת כבר כיום שיתוף פעולה רשמי עם מותג הקנאביס של סנופ דוג, “ליפס” (Leafs), שכבר נכנס מזמן לתחום ומנהל לצד המותג גם מגזין אינטרנטי בשם מרי ג’יין ועוד.

ד”ר דרה מזוהה מאוד עם תרבות הקנאביס ובחלק נכבד משיריו מוזכר השימוש בצמח, למשל באלבום המופת “כרוניק” (The Chronic) שהפיק בשיתוף עם הראפרים סנופ דוג ו-וורן ג’י.

בנוסף “כרוניק” הוא גם כינוי לקנאביס חזק במיוחד. לאחר שהופיע בכמה מהשירים של דרה וסנופ דוג הפך למותג בפני עצמו.

דרה מוגדר כמיליארדר הראשון בהיפ-הופ לאחר שאפל רכשה את החברה שייסד, “ביטס”, (Beats), המשווקת רמקולים ואזניות, תמורת 3 מיליארד דולר.

מאחר וקנופי לא היתה מסתכנת ברישום מותג כזה על שמו של הד”ר מבלי שיהיה מעורב בכך, מעריכים כאמור כי גם הוא עומד מאחורי המהלך.

ברשם סימני המסחר הקנדיים נכתב כי סימן המסחר “כרוניק” ייצג מוצרי קנאביס, צמחים, זרעים, פרחים, שמנים, קפסולות ומדבקות, כמו גם מוצרי עישון, משקאות, מוצרי אופנה, מוצרי קוסמטיקה, תכשיטים ועוד.

הראפר עצמו סירב למסור תגובה רשמית לפניות של עיתונאים בהקשר לסימן המסחר החדש.

עם זאת, לאחר פרסום הידיעה ומשנודע הדבר בפומבי, ביטלה קנופי את בקשת רישום סימן המסחר משהתברר שד”ר דרה כלל לא נתן אישור למהלך.

הסינגלים הידועים ביותר של ד”ר דרה הם California Love משנת 1996 עם טופאק שאקור, Still D.R.E משנת 2000 עם סנופ דוג, Forgot About Dre משנת 2000 עם אמינם, ו-The Next Episode משנת 2000 עם סנופ דוג.

בשנת 2017 פורסמה סדרה תיעודית חדשה בשם “The Defiant Ones”, העוקבת אחר פועלו של הד”ר לאורך שנות הפעילות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר