“כסף קל”: צעירים גונבים קנאביס ממטופלים ביציאה מבתי מרקחת

שני צעירים בני 17-18 פיתחו "שיטה": ממתינים חבושים בקסדה על קטנוע מחוץ לבית מרקחת לממכר קנאביס וברגע שמטופל יוצא מהחנות עם שקיות ובהן אריזות קנאביס רפואי הם חוטפים אותן ממנו ונמלטים מהמקום. המשטרה הקימה מארב ותפסה אותם בפעולה

המשטרה עצרה שני צעירים תושבי בת ים, אחד מהם הוא ולדיסלב חומצ’נקו והשני קטין ששמו אסור לפרסום, בחשד כי גנבו קנאביס רפואי לפחות פעמיים, פעם אחת מאישה שרכשה אותו זמן קצר קודם לכן בבית מרקחת ברחוב הירקון בת”א ואחד נוסף מצעיר שרכש ככל הנראה באותה חנות. מעצרם של החשודים הוארך בבית המשפט לאחר שהוצג סרטון בו נראים לכאורה השניים בפעילות.

בפרוטוקול הדיון בבית המשפט ,אשר עותק ממנו הגיע למגזין קנאביס, נחשף כי מדובר בשיטה שפיתחו החשודים במסגרתה הם אורבים עם קטנוע מחוץ לבתי מרקחת המורשים לניפוק קנאביס רפואי תוך שהם חבושים בקסדות, וחוטפים מהמטופלים את השקיות המלאות באריזות קנאביס כשאלה יוצאים מהחנות – כל זאת תוך התמקדות בעיקר במבוגרים ונשים.

“מדובר במספר אירועים בתקופה האחרונה עם אותה שיטת ביצוע,” מתארים גורמים במשטרה. “מדובר ב-2 חברים רכובים על אופנוע, מגיעים בסמוך לבית מרקחת לממכר קנאביס רפואי, מתצפתים על לקוחות במקום ובוחרים לקוחות פוטנציאליים לגנוב מהם את הקנאביס, בעיקר מבוגרים ונשים, באמצעות חטיפת הקנאביס מידיהם או כליהם של הקורבנות”. במשטרה אף מציינים כי “באחד המקרים נחבל אדם מבוגר וקיבל טיפול רפואי”.

“הבטיחו לו כסף קל”

במשטרה מתארים עוד כי “בוצעה פעילות כנגד החשודים שבה הבחינו השוטרים בשני החשודים מגיעים למקום, בתחילה על קורקינט ולאחר מכן על אופנוע ובשלב מסויים ניסו לברוח מהמקום. השוטרים ביצעו עליהם מעצר כשבסמוך אליהם אותרה שקית עם מרשם לבית המרקחת. במקביל הגיעה בחורה ודיווחה על גניבה של קנאביס רפואי על ידי שני רוכבי אופנוע הלבושים בגדים כהים וזה היה תיאורם של החשודים. החשוד חומצ’נקו טען בשטח בפני השוטר שהמורכב הוא זה שחטף את השקיות ואילו הוא רק הצטרף אליו כי הבטיחו לו כסף קל, אך בחקירה חזר בו מדבריו.”

במהלך הדיון בבית המשפט ניסה סניגורו של חומצ’נקו לטעון שמדובר בעבירת “גניבה” ולא בעבירת “שוד” וזאת בניסיון להקל על העונש העתידי. עם זאת, השופט לא קיבל לגמרי את הטענה וסבר כי יש ראיות המעלות חשד כי מדובר בעבירה העונה להגדרת “שוד”. לדברי השופט, “השתכנעתי מחומר הראיות כי האופן בו נעשתה חטיפת השקית די בו בשלב זה כדי לבסס את החשד לביצוע עבירת שוד. החשוד והמעורב האחר נסעו על אופנוע מאחורי מי שאחזה בשקית באופן אשר היווה סכנה ממשית לחייה ודי בכך.”

“נמלטו מהמקום בפראות”

בהודעה שמסרה הבוקר המשטרה לעיתונות דווח כי “המשטרה פתחה השבוע בחקירה לאחר שבפעילות מבצעית יזומה וממוקדת של שוטרי תחנת ת”א צפון בשיתוף עם יחידת האופנועים של יס”מ ת”א, הבחינו ב-2 חשודים רכובים על קטנוע ומתצפתים לעבר בית מרקחת ברח’ הירקון בת”א. משהבחינו בשוטרים, החשודים נמלטו מהמקום כשהם נוסעים בפראות בכביש וחוצים ברמזורים אדומים תוך סיכון משתמשי הדרך. במהלך המרדף אחריהם השוטרים הבחינו כי לוחית הזיהוי של הקטנוע מקופלת בחשד כי הרוכבים ניסו להסתיר את זיהויו.”

“במקביל מתקבל דיווח בגין גניבת 5 שקיות של קנאביס רפואי מאישה שרכשה אותו זמן קצר קודם לכן מבית מרקחת ברח’ הירקון בת”א, בסמוך להיכן שנצפו החשודים והיכן שבוצעה הפעילות היזומה של השוטרים,” דווח עוד. “בתום מרדף, החשודים (18, 17 מבת ים) נעצרו והובאו לחקירה בתחנת המשטרה, בסיומה נכלאו. בדיון בבית המשפט מעצרם הוארך”.

למגזין קנאביס נודע כי לפחות מקרה דומה נוסף אירע לאחרונה באותו אזור, בבית מרקחת “גבעול”, כאשר שני צעירים על קטנוע המתינו מחוץ לבית המרקחת ובעת שמטופל יצא והתכונן לעלות על מונית, חטפו השניים את השקית עם אריזות הקנאביס הרפואי מידיו ונמלטו בנסיעה מהמקום.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר