כנראה שיאיר לפיד אוהב לחטוף מכות…

כשנשאל מדוע הוא מתנגד ללגליזציה הצליח יאיר לפיד לספק תשובה מביכה ביותר שגררה אחריה תגובות שליליות מאלפי גולשים ברשתות החברתיות, כולל התייחסות של אתר “חורים ברשת”. לפחות גדי וילצ’רסקי הזמין אותו לשאכטה…

יאיר לפיד מאז ומתמיד נתפס בעיניי (ובעיני רבים אחרים) בתור ה”גבר האולטימטיבי”. הוא נראה טוב, יש לו תווי פנים מחמיאים, שרירי ידיים מרשימים והכי חשוב – הוא תמיד ידע להתנסח בצורה הטובה ביותר. אני זוכר עוד בתקופת התיכון כשהיינו יושבים כל המשפחה וצופים בתוכנית האירוח שלו – תמיד כל מה שיצא לו מהפה היה נשמע זהב, תמיד בטון הנכון, עם דיקציה מעולה וניסוח מושלם – הייתה איזו מין תחושה שלא משנה מה הבנאדם יוציא מהפה זה תמיד יישמע הגיוני.

אבל מאז עברו כמה שנים, והמוניטין של יאיר בעיניי (ובעיניים רבים אחרים) החל אט אט לצנוח כשהשיא הגיע השבוע עם פרסום הסרטון בו יאיר לפיד מצליח באופן מפתיע לצאת עם התשובה האומללה ביותר לשאלה: “מדוע אתה מתנגד ללגליזציה”.

במידה ועוד לא יצא לכם לצפות בסרטון אני רק אציין את שתי התשובות המידיות שיצאו למר לפיד מהפה :

1. “כי אני נגד”
2. “כי זה לא חוקי”

אנחנו לא רוצים לעשות לכם ספוילר ולשפוך לכם כאן את שאר הנימוקים ההגיוניים והרלוונטים לסיבה מדוע אדון לפיד ממשיך לתמוך במדיניות שמפלילה חצי מיליון ישראלים אז פשוט כדאי שתצפו בו בעצמכם:

קראו עוד: איך הכל התחיל – כתבה ב-YNET מתחילת השנה: “יאיר לפיד נגד תומכי הלגליזציה”

מיד עם פרסום הסרטון בעמוד הפייסבוק של המגזין הוא הופץ ברשת בקצב מסחרר וזכה לאינספור תגובות. אחת מהתגובות בדף הפייסבוק של לפיד עצמו הייתה של לאה סבג שכתבה:

“רק בגלל הדיעות החשוכות שלך בנושא גראס רפואי, הקול שלי בבחירות הקרובות ילך לשלי, כן כן, רק בגלל זה. מה, רק לך מותר להיות צר מוח ופרגמטי? הרי אין לך לא עניין ולא רצון לבדוק את הנושא והכל ברור ומסודר לך ב’קופסא’, בקופסא, שאתה כה רוצה שנצא ממנה, ונבחר בך”

לאה סבג כותבת ליאיר לפיד
לאה סבג כותבת ליאיר לפיד

כשגולש נוסף בשם אביב בסר כתב בדף הפייסבוק של לפיד את מה שיש לו להגיד על תשובתו המגוחכת,ענה לו יאיר שהוא “עומד מאחורי כל מילה”. ענק…

"עומד מאחורי כל מילה" יאיר לפיד
“עומד מאחורי כל מילה” יאיר לפיד

אך ההתייחסויות לדבריו של לפיד לא הגיעו רק מצידם של גולשים מבולבלים – אתמול פורסם באתר “חורים ברשת” מאמר קצר של גל מור בו הוא תוקף את דברי לפיד:

“הבנתם? לפיד לא רוצה להכניס את הסמים הקלים לחוק כי זה לא חוקי. זה טיעון ריק. הוא לא יודע לקבוע אם זה בריא או לא (ולא בדק את הנושא, לכאורה) ומניח מראש שיבואו תיירים עבריינים מאירופה – קביעה שיש בה כשל לוגי. כי הרי, אם זה חוקי, הם אינם עבריינים, אלא אם לפיד מסיק כי צרכני סמים קלים הם בהכרח עבריינים, שוב טענה חסרת בסיס עובדתי”

יאיר לפיד מתנגד לסמים ולגליזציה של מריחואנה, כותב על וויסקי וסיגרים בבלייזר
יאיר לפיד מתנגד לסמים ולגליזציה של מריחואנה, כותב על וויסקי וסיגרים בבלייזר

אבל לא הכל חשוך! לפחות דבר טוב אחד יצא ליאיר לפיד מהתשובה האומללה שלו – בזכותה הוא זכה לכך שגדי וילצ’רסקי, האיש והמגאפון, יזמין אותו לשאכטה…

גדי וילצ’רסקי, הקומיקאי המוכר לכולנו מעשרות קטעים וסרטונים הומוריסטים מקוריים ביוטיוב, כתב ליאיר לפיד בעמוד הפייסבוק:

“מה קורה יאיר לפיד יא חתיך הורס…
26 שניות של תהילה יאיר, יא מלך, יא גבר שבגברים, יא צ’ארמר, בוא ננתח למה אתה אומר לא ללגליזציה של מריחואנה:

1) “כי אני נגד”- אני מציע שתתקשר למורה שלך להבנת הנקרא מכיתה א’, היא תזכיר לך ש”ככה” זה לא תשובה.

2) “כי זה לא חוקי”- זה בדיוק כמו שתגיד שאסור לגייר מישהו כי הוא לא יהודי. יאיר יא גאון, זאת כל מטרתה של לגליזציה, להפוך משהו לא-חוקי לחוקי, אם זה היה חוקי לא היה בכלל דיון על לגליזציה.

3) “ברוב העולם אין את זה” – רוב העולם טיפש יאיר, זו גם הסיבה שכל כך הרבה אנשים הולכים לבחור בך.

4) “אני לא נכנס בכלל לשאלה אם זה בריא או לא בריא, אם זה נכון או לא נכון” – אבל אלה הן בדיוק השאלות יאיר, אם לא ניכנס לשאלות האלה בדיון על לגליזציה של סמים קלים נשאר רק לדון באורכים הרצויים של ה-OCB (זה הניירות-גלגול יא סאחי)

5) “לגליזציה תביא לתיירות סמים עבריינית מאירופה” –
בחייאת יאיר, בוא איתי לילה אחד (כבר כיף) לאיזה בר באלנבי, תראה את האנגלים ששותים אלכוהול ומפוצצים אחד לשני את הצורה ומצד שני את הגרמנים שעישנו ירוק ועומדים בתור מופתי לקנות בפיצוציה נחשים ובננות, ותגיד לי אתה איזה סוג תיירות יותר בעייתי.

6) “אתה לא רוצה סוג כזה של דברים בישראל”-
א-ת-ה לא רוצה יא סאחי, תן לעשן בשקט ואל תזיין ת’שכל. “סוג כזה של דברים”… פחחחחח, בוא איתי בסופ”ש למסיבת-טבע בדרום, תראה אלפי ישראלים נדלקים ואז תדבר איתי על מריחואנה..

6 טעויות ב-26 שניות יאיר? מעניין כמה טעויות תעשה ב-4 שנים..
בקיצור אחי, אל תהיה כבד, קפוץ אלי לשאכטה. ותביא במבה.

שלך בעיניים אדומות,
גדי וילצ’רסקי

לכניסה לדף הפייסבוק של גדי וילצ’רסקי לחצו כאן.

לסיכום, מה אומר ומה אגיד למר לפיד?

האיש שיוצא בפומבי נגד הלגליזציה ותומך בהפללת חצי מיליון ישראלים על כך שהם צורכים קנאביס – אך מנגד מחזיק במפלגתו אנשים כמו עפר שלח שהודה קבל עם ועדה על כך שהוא נוהג להשקות את בנו בן ה-8 משקאות חריפים:

האיש שעד לפני כמה שנים נשמע כל-כך הגיוני מתחיל לקבל צורה של עוד איש עם חליפה בכנסת ישראל. לצערי הוא בטוח יהיה בכנסת ישראל, הוא גם בטוח ילבש חליפה…

יאיר לפיד כבר מומחה בלדחוק את עצמו לפינה:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר