כמה שווה לישראל יצוא קנאביס רפואי לחו”ל

אישור ייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל יעזור לחולים בכל העולם, יציל את החקלאים בערבה מקריסה, יוביל לפתיחת 3,000 מקומות עבודה חדשים ויכניס למדינה 200 מיליון ש”ח ממיסוי. אז למה גלעד ארדן מסרב?

בעקבות הפרסום על כך שגלעד ארדן, השר לבטחון פנים, מסרב לאשר ייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל , יצא כתב חדשות 10 אבי עמית לנסות ולהבין מדוע.

עמית פגש את החקלאים בדרום הארץ, שכבר חודשים ארוכים מנסים לקבל רישיונות לגידול קנאביס לייצוא ולאחרונה הגישו עתירה לבג”ץ בתקווה למצוא פתרון שם. “אנחנו קורסים והקנאביס יכול להציל אותנו,” הם אומרים בראיון.

צפו:

בכתבה מתראיין גם שר הבריאות ליצמן שמביע התנגדות וחוזר על הטענה כאילו אם ייאשרו ייצוא זה יוביל ל”זליגה”.

ד”ר דבוסקין, חוקר מומחה, טוען בכתבה כי אישור ייצוא קנאביס רפואי יוביל בתוך 3 שנים לייצוא של 40 טון קנאביס שיכניסו 200 מיליון שקל בשנה ו-3,000 מקומות עבודה חדשים.

משרד הבריאות מסר בתגובה: “הנושא נתון להחלטת ממשלה”.

המשרד לבטחון פנים חזר על התגובה שנתן לנו לפני 3 חודשים: “השר לביטחון הפנים מתנגד לייצוא קנאביס, שכן הדבר יגרום להגדלת היקפי גידול הקנאביס בישראל, שבסבירות גבוהה יגרום להגדלת הזליגה של הסם המסוכן ברחבי המדינה,” מסר. “דבר זה עלול לגרום לנזקים מסוגים שונים לאזרחי מדינת ישראל ובדגש על קטינים. לא כל דבר נמדד בכסף. הפגיעה החמורה באזרחי מדינת ישראל ובתדמית המדינה חשובות יותר מרווח כלכלי מעסקי סמים. לא בכדי מדינות מערביות שמתירות גידול קנאביס בתחומן, מאפשרות ייצוא, אם בכלל, בהיקף קטן.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר