כמה עלה קמפיין הגראס של עיריית עפולה?

עיריית עפולה מסרבת לחשוף כמה שילמו תושבי העיר עבור קמפיין שילוט חוצות נגד קנאביס ששטף את העיר בשבועות האחרונים.

בשבועות האחרונים נתקלים תושבי עפולה בשלטי חוצות הממוקמים בפינות מרכזיות בעיר ועליהם פרסומת חדשה הקוראת לתושבים להיזהר משימוש בקנאביס.

שלט חוצות קמפיין נגד גראס של עיריית עפולה

הכיתוב "אל תיתן לגראס להחליט בשבילך" מעטר את הפרסומת החדשה, כשלצידו לוגואים של עיריית עפולה וכן של הרשות למלחמה בסמים. תחתיו מופיע מספר הטלפון של "הקו החם" של הרשות – המוקד שאמור לעזור תושבים להתמודד עם "הסם המסוכן".

בעקבות פרסום השלטים מצאו לנכון גולשים להביע את ביקורתם על המסר השנוי במחלוקת, בין השאר בעזרת "תיקון" התמונה ל: "אל תיתן למדינה להחליט בשבילך".

אל תיתן לגראס להחליט בשבילך

פנינו לעיריית עפולה כדי לשאול כמה עלתה הצבת השלט, שמומן כמובן מכספים ציבוריים של תושבי עפולה.

בשיחת טלפון עם מוטי פריאל, דובר העירייה, הסביר זה כי מדובר בקמפיין של הרשות למלחמה בסמים, שמומן על ידה, ולא על ידי העירייה.

עם זאת, שיחה עם דובר הרשות למלחמה בסמים הבהירה אחרת: מימון השלט דווקא כן הגיע מכספים של עיריית עפולה ולא מתקציב של הרשות למלחמה בסמים.

בפנייה נוספת לדובר העירייה הסביר מר פריאל כי האחראי על הנושא הוא אלון ברוך, עובד העירייה, והוא זה שיכול לתת פירוט על עלויות הקמפיין. עם זאת אלון העדיף להתחמק, לסנן טלפונים ולא לענות על השאלה כמה עלה הקמפיין. פניות חוזרות לדובר העירייה זכו בהתעלמות אף הן.

הבוקר (א') הודיע מר ברוך כי איננו מעוניין לפרט את עלויות הקמפיין, והדגיש כי "העירייה תמשיך במאמציה למגר שימוש בסמים, בינהם השימוש בגראס, שגם הוא סם מסוכן".

בשיחה עם חברת הפרסום שאחראית על השלטים הסתבר כי עלויות הצבת השלטים הנ"ל עומדות על כ-7,000 ש"ח לפחות לפרסום של חודש ימים בנקודה אחת בעיר. במידה והיו יותר משלט אחד, המחיר כמובן בהתאם.

כזכור בסוף החודש שעבר עצרו שוטרי עפולה צעירה לאחר שבמקפיא במקרר בביתה נמצאו 250 גרם של עלי חובזה וחרדל.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט