טוען...

כמה מתו משימוש במריחואנה מאז הבוקר?

אתר חדש מציג און-ליין את מספר האנשים שמתו ברחבי העולם מאז הבוקר כתוצאה ישירה מצריכת מריחואנה אל מול אלו שמתו כתוצאה ישירה מצריכת אלכוהול.

אתר חדש בשם “מאז הבוקר” (Since This Morning) מציג פן אחד של האבסורד שבאיסור על צריכת קנאביס באופן ברור במיוחד – שני שעונים המציגים את מספר ההרוגים ברחבי העולם שמתו כתוצאה ישירה משימוש במריחואנה, אל מול אלו שמתו כתוצאה ישירה משימוש באלכוהול.

המספר בצד שמאל מתייחס כמובן לאלכוהול והמספר מימין מתייחס לקנאביס ונשאר קבוע על אפס.

הרוגים מאלכוהול מול קנאביס
כמה מתים מאלכוהול וכמה מקנאביס?

מספר ההרוגים כתוצאה ישירה של שימוש באלכוהול מסתמך על נתונים מדו”ח של ארגון הבריאות העולמי (WHO) בשילוב נתונים עדכניים. כמו כן, מספר ההרוגים מתייחס לאלו שמתו כתוצאה ישירה של שימוש באלכוהול – כלומר מבלי להתחשב באלו שנהרגו למשל בתאונת דרכים כתוצאה מהשימוש.

על פי אותם נתונים, למעלה ממליון וחצי בני אדם מתים בכל שנה ברחבי העולם כתוצאה ישירה של שימוש באלכוהול.

ראו גם: “למות מצחוק” – קנאביס לא יהרוג אותך, צחוק אולי כן…

בעוד חישוב מספר ההרוגים מאלכוהול הוא בגדר הערכה מסויימת, הנתונים בנוגע לקנאביס מדוייקים הרבה יותר – לקנאביס אין תופעה של “מנת יתר” ואיש מעולם לא מת כתוצאה משימוש ישיר במריחואנה או חשיש. על פי מחקרים שונים יש לצרוך אלפי ג’וינטים בתוך פרק זמן קצר ביותר בכדי להגיע לרמה הנחשבת למסוכנת.

למרות הנתונים הכל-כך ברורים הללו, הרשויות השונות למלחמה בסמים ממשיכות להזהיר מהנזקים כביכול שישנם קנאביס, בעוד אלכוהול, שמעבר לסכנה בו הוא גם גורם להתנהגויות לא רצויות, נמכר באופן חוקי ומסודר.

צפו: שיכור נגד מסטול
ראו גם: אלכוהול או קנאביס – אולי כדאי להחליף תחביב?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר