טוען...

כל רישיונות הקנאביס הרפואי הוארכו עד סוף 2019

עקב עומס על משרד הבריאות והרופאים יוארכו כל רישיונות הקנאביס הרפואי מהאסדרה הישנה עד סוף שנת 2019. זו ההארכה השלישית בתוקף הרישיונות. בעלי רישיון באסדרה החדשה ימשיכו כרגיל מול בתי המרקחת שם המוצרים במחירים גבוהים ובמחסור חמור.

משרד הבריאות הודיע כי כל רישיונות הקנאביס הרפואי מהאסדרה הישנה יוארכו אוטומטית עד סוף שנת 2019, זאת בניסיון להתמודד עם עומס כבד על היחידה לקנאביס רפואי ועל רופאי הקנאביס המורשים.

לפיכך מטופלים המחזיקים ברישיון קנאביס רפואי שתוקפו מסתיים בימים אלו או עומד להסתיים בחודשים הקרובים, יוכלו להמשיך לקבל אספקה כרגיל עד סוף השנה למרות תום התוקף הנקוב ברישיון עצמו.

המטופלים המחזיקים ברישיונות מהאסדרה הישנה יוכלו להמשיך בהתאם לקבל את האספקה ישירות מהיצרנים, בעוד אלו עם מרשמים לבתי מרקחת יאלצו להמשיך לרכוש קנאביס בעלויות גבוהות ולהתמודד עם המחסור.

במקביל כפי שנחשף הבוקר מנסה משרד הבריאות לעודד חברות נוספות להתחיל למכור קנאביס בבתי מרקחת כתנאי לקבלת היתר עתידי לייצוא קנאביס רפואי לחו”ל. נכון להיום רק 2 חברות מוכרות קנאביס בבתי מרקחת בעוד 6 האחרות לא.

משרד הבריאות מתכנן לחייב את החברות בענף החל מעוד כחודש (1.9) לספק לפחות 10% מכלל מגוון המוצרים שלהן לבתי מרקחת, ומדי חודש השיעור יעלה ב־10% נוספים.

בכך למעשה מתכוון משרד הבריאות להביא לכך שבתוך 10 חודשים לכל היותר כל החברות יספקו את הקנאביס לבתי המרקחת בלבד ולא ישירות למטופלים כפי שהיה עד כה בעשור האחרון.

הודעה זו על הארכה נוספת מגיעה כשבועיים וחצי לאחר הודעה קודמת על הארכה עד סוף חודש ספטמבר, והיא כבר ההארכה השלישית במספר שמשרד הבריאות מפרסם.

עם זאת, כפי שנחשף במגזין קנאביס, משרד הבריאות לא עידכן את משטרת ישראל בהארכה ולפיכך על המטופלים לנקוט במשנה זהירות ולשאת עמם את ההודעה הרשמית של משרד הבריאות כאן.

עדכון: משרד הבריאות יאפשר שוב למטופלים לבצע מעבר בין ספקים מהאסדרה הישנה, פרטים כאן.

כזכור בשבוע שעבר נקבע דיון שיערך ב-22.9 בביהמ”ש העליון בבג”ץ הקנאביס הרפואי, במסגרתו דורשת עמותת הקנאביס הרפואי את הקפאת הרפורמה עד השלמת כל הליקויים. עד אז, מבקשת העמותה, יוכלו כל המטופלים לקבל קנאביס במתכונת האסדרה הישנה.

מעמותת הקנאביס הרפואי נמסר בתגובה כי “עמותת הקנאביס הרפואי שמחה לראות שמשרד הבריאות מתעשת דיו כדי לכל הפחות להבין שאין בידיו כרגע להוציא את הרפורמה הזו לדרך מבלי לפגוע בחולים הלכה למעשה – אם כי לצערנו רק לאחר שכבר רבים מהם נפגעו. אנו תקווה שרוח זו של שפיות הדעת תבוא לידי ביטוי גם בתיקון הליקויים ברפורמה – ובעיקרם סימון המוצרים החסר ומחיריהם הדימיוניים – טרם החלתה בסוף השנה.”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר