כל כך מהר? סגן מנהל יק”ר יסיים את תפקידו תוך פחות משנה

ד”ר מיכאל דור, שרק לפני חודשיים מונה לתפקיד סגן מנהל יק”ר, יסיים את תפקידו בחודש ספטמבר 2014 וייצא לפנסיה.

רק לפני חודשיים דיווחנו כאן לראשונה על מינויו החפוז של ד”ר מיכאל דור לתפקיד סגן מנהל יק”ר (היחידה לקנאביס רפואי) במכרז מפוקפק למדי.

כעת מתברר שדור עתיד לסיים את תפקידו כבר בעוד פחות משנה.

דוקטור מיכאל (מיקי) דור
ד”ר מיכאל דור – סגן מנהל יק”ר

“בינואר [2014] אני יוצא לשבתון ואמשיך רק כיועץ השרה לאוכלוסיות מיוחדות ומנהל רפואי של נושא הקנאביס,” כתב ד”ר דור בפייסבוק שלו. “בספטמבר בעוד שנה – פנסיה – צריך להוריד קצת לחץ.”

אמירה זו מעלה תהיות שכן מינוי מסוג זה, הדורש התמצאות רחבה בשלל רבדים שאינם מוכרים למערכת הבריאות, רצוי שיהיה מינוי ארוך טווח וכזה שיוכל להוות מוקד ידע וסמכות רציני.

“זה נראה כמו מינוי ‘צ’ופר’ לקראת סיום הקריירה,” אמר לנו אחד הפעילים למען קנאביס רפואי. “המציאו תפקיד חדש ומינו את ד”ר דור על אף שידוע שהוא יוצא בקרוב לפנסיה.”

משקלן של תהיות אלו הוא אף רב יותר שכן לד”ר דור אין כל רקע הקשור לעולם הקנאביס ובכדי ללמוד את הנושא נדרשים כאמור חודשים רבים. באימייל שקיבלנו ממנו לפני חודש וחצי, כתב ד”ר דור כי הוא “עדיין לומד את הנושא” וכי זה “מוקדם מדי” לשאול אותו בנוגע לקנאביס רפואי.

כל זאת כשבמקביל טוען יובל לנדשפט, מנהל יק”ר, כי למשרד הבריאות “אין מספיק כסף” בכדי להעסיק 2-3 פקידים שיענו לטלפונים.

ד”ר דור סיפק גם הצצה אל תוך ההומור הנלווה לישיבות וועדת הקנאביס הרפואי וכתב על “סיפור ששמעתי בישיבה האחרונה של הצוות העוסק בקנאביס”.

“סבתא אחת קיבלה אישור לקנאביס,” הוא כותב. “אחרי חודשיים צלצלו אליה לברר איך זה עוזר לה. ענתה הסבתא: ‘למחלה זה לא מי יודע מה, אבל הנכדים באים לבקר!!!’.”

משרד הבריאות סירב להגיב לידיעה.

ראו גם: מה בין משרד הבריאות, חברת “טבע” ומפלגת “יש עתיד”?

חדשות