כך קנדה כבר מייצאת קנאביס רפואי לעולם

קנדה מייצאת כבר היום קנאביס ומוצריו אל 7 מדינות ברחבי העולם ובדרכה להפוך למעצמת המריחואנה הגדולה על פני כדור הארץ. “נהיה מזוהים עם זה כמו עם הוקי,” מעריך מומחה קנדי לרגולציית שווקים. כתבה מתוך רשת CBC.

“זה שווה יותר מנפט, לא צריך צינורות ושווקים חדשים נפתחים אט אט בכל רחבי העולם” – כך נפתח התיאור של שוק הקנאביס המתפתח בקנדה בכתבה חדשה של רשת CBC.

בזמן שבישראל ממתינים מאות יזמים וחקלאים להתרת הייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל, כשלאחרונה אף דווח שזה כנראה יקרה רק בעוד כשנה לפחות – בקנדה כבר מזמן החלו בייצוא.

“אנחנו חושבים שזה יהפוך את קנדה למובילה העולמית בתחום זה,” אומר בראיון לרשת הטלוויזיה הקנדית CBC ניל קלוזנר, מנכ”ל חברת ‘מדריליף’, שחלקים ממנה נמצאים בבעלות ‘תיקון עולם’ הישראלית.

עד כה אישר משרד הבריאות הקנדי ייצוא של 528 טון פרחי קנאביס ו-911 ליטרים של שמן קנאביס לשווקים בינלאומיים.

“יש כאן הזדמנות גדולה להפוך לחוד החנית של התעשייה העולמית,” אומר עו”ד רנג’יב דילון, המומחה במסחר בשווקים בינלאומיים. “זה יכול להיות תחום שמזוהה עם קנדה כמו שכריה או הוקי מזוהים. אנחנו נוביל את העולם לזמן רב.”

כפי שחשפנו לפני מספר חודשים, מוצרי קנאביס המיוצרים בקנדה משווקים כבר כיום לגרמניה, קרואטיה, ניו זילנד, אוסטרליה, צ’ילה, צ’כיה וברזיל.

מלבד מסחר במוצרי קנאביס, חותמות חברות קנאביס קנדיות גם על שיתופי פעולה עם חברות ממדינות אחרות, לטובת הקמת מתקני גידול ומפעלי קנאביס בנקודות אחרות על פני הגלובוס.

כך לדוגמה חתמה לאחרונה חברת הקנאביס הקנדית ‘טילריי‘ על הסכם במסגרתו היא תבנה בפורטוגל את אחד ממרכזי הקנאביס הגדולם בעולם, במטרה לשווק משם מוצרי קנאביס לכל רחבי אירופה. 30 מיליון דולר יושקעו במיזם שיתפרש על שטח של 10 דונם וצפוי לספק תוצרת למיליוני מטופלים ביבשת.

“אחת הסיבות בגללה החלטנו להשקיע בפורטוגל היא שראינו הקעה עצומה בקנאביס ברחבי האיחוד האירופי,” מסביר מנכ”ל טילריי – אחת מ-84 חברות קנאביס רפואי קנדיות מורשות.

גם חברת ‘קרונוס’ כבר שולחת זרועות מחוץ לקנדה, במקרה זה לישראל, לאחר שחתמה על הסכם שיתוף פעולה מקיף עם קיבוץ גן שמואל להקמת שרשרת ייצור ובה חוות גידול, מפעלים ומרכזי חלוקה שישנעו 5 טון קנאביס בשנה.

חברה קנדית נוספת בשם ‘קנופי’, הנחשבת לתאגיד הקנאביס הגדול בעולם, חתמה על שיתוף פעולה בדנמרק, שם היא תקים מתחם לגידול וייצור קנאביס על שטח של 40 דונם בעיר אודנס. התוצרת תשווק לכ-60 אלף מטופלי קנאביס רפואי במדינה. שווי העסקה כ-10 מיליון דולר.

הסיבה להצלחת החברות הקנדיות בשוק העולמי היא שמלבד חברה הולנדית אחת, הפועלת באופן מצומצם בחסות הממשלה המקומית, משרד הבריאות הקנדי הוא היחיד עד כה שאישר ייצוא של קנאביס באופן נרחב יחסית.

חברות הקנאביס הקנדיות מתכוננות היטב לדרישה העצומה שצפויה עוד להגיע במהלך שנת 2018, לאחר שבשנה האחרונה למעלה מ-24 מדינות ברחבי העולם כבר החלו בהתנעה של תכניות הקמת ענפי קנאביס רפואי מקומיים. “בקנדה הם ימצאו את המוצרים הטובים והבטוחים ביותר הזמינים לייבוא,” מסביר עו”ד דילון.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר