מומחה חושף: המוסד והמחתרות היהודיות סחרו בחשיש

מסתבר שלחשיש היה חלק חשוב בהקמת מדינת ישראל: ההיסטוריון פרופ’ חגי רם מספר בתכנית “לונדון וקירשנבאום” על היסטורית השימוש בחשיש בארץ ישראל ומתאר כיצד נהגו המחתרות היהודיות, הלח”י ו’ההגנה’ לסחור בחשיש בכדי לממן את פעילותן. לדבריו גם היום ‘המוסד’ עושה זאת.

בדיוק כמו שהמאפיות בארה”ב במקסיקו או בקולומביה סוחרות במריחואנה וקוקאין כדי לממן את עצמן, כך נראה שגם במחתרות היהודיות שלפני קום המדינה נהגו חברי האצ”ל, הלח”י ו’ההגנה’ לסחור בחשיש כדי לאפשר מימון פעילויותיהן.

יתרה מכך נראה שלחשיש היה חלק בלתי נפרד בהקמת מדינת ישראל, כך לדבריו של פרופ’ חגי רם, מומחה להיסטוריה, שהתראיין הערב (ה’) בתכנית ‘לונדון וקירשנבאום’, מיד לאחר סרטון קצר על החשיש של פרופ’ משולם, מתוך הסרט “המדען“.

“לחשיש היה חלק בתי נפרד מפעילות המחתרות והתנועות הלאומיות עשו שימוש בחשיש,” הוא אומר.

צפו:

“לא רבים מהיהודים טרחו לצרוך או לסחור בו בין אם בפלשתינה או בעשורים הראשונים של מדינת ישראל,” הוא מסביר, “עשו זאת פלשתינים מקומיים, ערבים מהארצות השכנות, בריטים נציגי המנד”ט, וגם חברי אצ”ל ולח”י.”

פרופ’ רם מסביר עוד כיצד הכחישו באופן רשמי נציגי ‘ההגנה’ את טענה זו, והסבירו כי למרות שחשבו על כך החליטו לבסוף לוותר מאחר ומדובר במעשה לא מוסרי. “בפועל הם עשו זאת,” הוא אומר, “מקורות אמריקניים אישרו זאת”.

זאב ז'בוטינסקי
גם זאב ז’בוטינסקי אהב חשיש – וכתב על זה שיר

“לחשיש יצא שם רע במהלך השנים בגלל המורשת הקולוניאלית, הבריטית,” אמר. “בגללה יוחסו לקנאביס או לחשיש משמעויות מעמדיות ומגזריות שליליות. זה היה החומר הפסיכואקטיבי של המעמדות הנמוכים.”

“אם עד 48 זה היה חומר שמזוהה עם ערבים ולאחר מכן עם העולים מארצות האיסלאם, בשנת 67 בעקבות הנצחון במלחמה ולצד הגלובליזציה נפתח השוק,” סיכם פרופ’ רם, שייתן הרצאה בנושא ביום ג’ הקרוב בפאב “אנה לולו” ביפו. בשיחה עימנו הסביר שההרצאה היא חלק ממחקר גדול שערך בתחום ההיסטוריה של השימוש בחשיש בארץ ישראל.

עוד ציין פרופ’ רם שגם כיום ארגון ‘המוסד’ וכך גם ה-CIA מנהלים סחר בסמים למטרות אלו ואחרות – כמובן על פי פרסומים זרים ולכאורה.

כזכור גם זאב ז’בוטינסקי, מכונן הציונות הרוויזיוניסטית וראש בית”ר, נהנה מצריכת חשיש, ואף כתב על זה שיר (קראו כאן).

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר