טוען...

“הפחדים רוקדים ביננו”: כך נראית אשה בטיפול MDMA

בשנים האחרונות מבינים שטיפול מבוקר בחומרים פסיכדליים עשוי לסייע מאוד בהקלה ופתרון בעיות נפשיות, כולל פחדים עמוקים והפרעות פוסט טראומתיות שונות. לעתים הם אף עושים זאת ביעילות גבוהה יותר מהטיפול התרופתי הקונבנציונלי. צפו: כך נראה סשן טיפולי באמצעות MDMA.

https://www.youtube.com/watch?v=G6E5oozJsIc

תחום מחקר השפעות החומרים הפסיכדליים חזר לתפוס תאוצה בשנים האחרונות ותוך זמן קצר הניב תוצאות אפקטיביות במיוחד בתחום הפסיכו-תרפיה. הטיפול באותם חומרים נעשה בסשן מבוקר הנערך על ידי מטפל מוסמך בסביבה קלינית, ומטרתו לסייע בהקלות וריפוי דיכאון, חרדה, הפרעות פוסט טראומטיות ועוד.

רייצ’ל הופ, תושבת קליפורניה, ארה”ב, הלוקה בהפרעה פוסט טראומתית חמורה (PTSD), צולמה לרשת הטלויזיה CBS לצורך תיעוד טיפול פסיכו-תרפי שעשתה בעזרת MDMA. מטרת הטיפול הייתה ריפוי ההפרעה שהובילה אותה להפוך לחרדתית ולהתרחק מאנשים אחרים.

טיפול ב-MDMA לחרדה ופוסט טראומה

רייצ’ל הגיעה לטיפול ב-MDMA לאחר שהטיפול התרופתי הקונבנציונלי כשל בריפוי ופתרון הבעיה. לאחר הטיפול המוצלח באמצעות MDMA, היא רואיינה לתכנית הטלוויזיה ‘הדוקטורים‘ של הרשת, ביחד עם הפסיכיאטרית המטפלת שלה ד”ר ג’ולי הולנד. ד”ר הולנד היא גם זו שכתבה את הספר ‘אקסטזי: המדריך השלם‘, המתאר את יכולתם של סמים פסיכדליים לסייע בדיכוי והתמודדות עם לחצים וחרדות.

במהלך התוכנית תיארה רייצ’ל כיצד הטיפול בעזרת הסם ובעזרתה של ג’ולי, חיסל לחלוטין את הצורך שלה בתרופות שאותן צרכה קודם לכן. היא מתארת את האפקטיביות שבטיפול בכך שיכלה להציף נושאים שמאוד נגעו לה, מבלי לחיות אותם מחדש ולחוות את המתח והטראומה.

“הפחדים שלנו רוקדים בינינו, הם עושים אומנות,” אומרת רייצ’ל בהתרגשות במהלך הטיפול, תוך שהיא מנסה לבטא את היכולת להתמודד עם חרדות עמוקות תחת ההשפעה הפסיכדלית של הסם. בזמן הטיפול היא מציינת את הרגשתה החופשייה והטובה, ומודה לד”ר הולנד על החוויה ששחררה אותה מפחדיה.

“זאת לא מסיבה אלא עבודה קשה,” היא אומרת בריאיון, מיד לאחר שצפתה בקטע וידאו של הטיפול בו היא עצמה מופיעה. “הטיפול עזר לי להתמודד עם דברים שמעולם לא התמודדתי עמם, וגרם למוח של לסדר ו’לתייק’ את הזכרונות הרעים והטראומות במקום לחוות אותם כל פעם מחדש.”

הקטע המלא:

ראו עוד:
צפו: כך פסיכדליה יכולה להציל את חייכם
דבורים בהימלאיה מייצרות דבש פסיכדלי
המדריך המלא לצריכת MDMA

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר