טוען...

כך נעצר מנהל טלגראס באוקראינה

מבצע מעצרים נערך לפנות בוקר על ידי המשטרה במהלכו נעצרו 42 ממנהלי ארגון 'טלגראס' בישראל. במקביל נעצר גם מנהל הארגון, עמוס סילבר, בעת ששהה באוקראינה. איך ולמה הוא הגיע לאוקראינה? מגזין קנאביס חושף.

המשטרה טמנה מלכודת למנהל ארגון “טלגראס” עמוס סילבר, שהגיע לאוקראינה לאחרונה לאחר הטעיה מצד מי שהתחזה לתומך שלו, וככל הנראה היה שוטר סמוי או פעל מטעם המשטרה, כך טוען מקור המעורה בפרטים.

הבוקר (ג’) כפי שחשפנו נעצר סילבר באוקראינה בשלל חשדות לניהול ארגון פשיעה, הלבנת הון, סחר בסמים ועוד.

במקביל בערך בשעה 4:00 לפנות בוקר (שעון ישראל) הופסק לחלוטין המסחר בעשרות קבוצות הטלגרם של הארגון, לאחר ש-42 מנהלים נעצרו גם כן.

לאורך שנות פעילות “טלגראס” הקפיד סילבר, המחזיק באזרחות אמריקאית, לשהות בארה”ב ולעבור בין מדינות על מנת להסוות את מיקומו, אם כי פעמים רבות חשף עצמו בפרסומים בפייסבוק.

כעת אנחנו חושפים לראשונה כי הסיבה להגעתו של סילבר לאוקראינה, שם הוא נעצר כאמור הבוקר, היא ככל הנראה מלכודת שטמנה לו המשטרה.

סילבר הוזמן לאוקראינה על ידי אדם אלמוני שביקש להזמינו לחתונה שתיערך ב-11.3 (אתמול), ובפרט על מנת שישמש כשושבין שלו באירוע החגיגי.

ממידע שהגיע למערכת מגזין קנאביס עולה כי ככל הנראה המזמין, שפעל כאמור מטעם המשטרה, אף רכש עבור סילבר את כרטיס הטיסה מארה”ב לאוקראינה.

“פיתו אותו להגיע לאוקראינה להשתתף כשושבין בחתונה,” אומר לנו מקור המעורה בפרטי הפרשה. “יש לו הרבה מעריצים אז הוא כנראה האמין שמדובר באחד מהם ורצה לרצותו”.

עץ מבנה טלגראס
עץ מבנה ניהול ארגון ‘טלגראס’ כפי שנחשף הבוקר על ידי המשטרה

גם לאחר המעצר בעת שהוא שוהה בניידת עידכן סילבר את מקורביו על דבר מעצרו ואף סיפר כי מדינת ישראל הגישה בקשת הסגרה על שמו לרשויות באוקראינה.

סביר להניח שכבר בימים הקרובים תאושר בקשת ההסגרה ועל פי הערכות מומחים סילבר יעמוד למשפט בישראל על שלל עבירות חמורות שבגינן הוא אף עלול לשהות שנים ארוכות בכלא.

יש לציין שאמנם פעילות ארגון “טלגראס” נעצרה בינתיים, אך ברשת בכלל ובאפליקציית ‘טלגרם’ בפרט ישנן עשרות ומאות קבוצות אחרות פעילות הממשיכות לספק שירות כרגיל.

על פי דיווח המשטרה ברשת ‘טלגראס’ חברים עשרות מנהלים במדרגי בכירות שונים, אלפי סוחרים ועשרות אלפי משתמשים. כמו כן לדבריהם על פי החשד נמכרו במסגרת פעילות הארגון בישראל קנאביס וסמים בשווי מאות מיליוני שקלים ובמשקל כולל של עשרות טונות.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר