כך ניסה פסיכיאטר ‘האח הגדול’ למנוע כניסתו של מטופל בקנאביס רפואי

אילן רבינוביץ’, האחראי על הטיפול הנפשי במתמודדי ‘האח הגדול’, סירב לאשר את כניסתו של מתמודד המחזיק ברשיון קנאביס לעונת ה-VIP. רק ברגע האחרון אישרה ההפקה את כניסתו, על אף אזהרותיו של רבינוביץ’ ולמרות תנאי הרשיון הקובעים איסור שימוש בציבור.

אמש נכנס לראשונה לבית ‘האח הגדול’ מתמודד המחזיק ברשיון שימוש בקנאביס רפואי (פרטים כאן). כעת מסתבר שכניסתו של המתמודד אושרה רק ברגע האחרון וזאת לאחר שהפסיכיאטר אילן רבינוביץ’, המטפל בדיירי הבית, סירב לאשר כניסתו בגלל אותו טיפול בקנאביס.

הפסיכיאטר אילן רבינוביץ'
הפסיכיאטר אילן רבינוביץ’

על פי הדיווח הערב בתכניתו של גיא פינס, סירב אותו רבינוביץ’ לכניסתו של הדייר המטופל בקנאביס רפואי וקבע שהכנסתו אינה אחראית. שעות בודדות לפני כניסת הדיירים אף שלח הפסיכיאטר עשרות פניות באימייל לכל ראשי הזכיינית ‘קשת’ ולהנהלת ההפקה בדרישה שלא להכניס את הדייר המטופל.

על אף התנגדותו של רבינוביץ’ ובעידוד הצוות הרפואי של התכנית, אישרה ההפקה ברגע האחרון את כניסתו של הדייר. בין היתר הוחלט להכניסו לאחר שטען כי הוא כלל אינו מכיר את רבינוביץ’ ומעולם לא טופל אצלו.

בעיה נוספת שהתעוררה בפני ההפקה היא תנאי הרשיון לקנאביס רפואי, הקובעים למעשה כי כל המחזיקים ברשיון הינם עבריינים בעל כורחם, ועל פיהם מחוייבים המטופלים לצרוך את הקנאביס אך ורק כשהם לבדם בחדר סגור וללא נוכחות של אדם אחר. בכדי להתמודד עם הבעיה העמידה ההפקה חדר סגור בבית – שאינו נראה במצלמות – בו יוכל הדייר לצרוך את הקנאביס בפרטיות. אין לדעת האם גם שונתה כתובתו של הדייר כפי שנדרש בתנאי הרשיון. עוד נקבע כי צריכת הקנאביס על ידי המתמודד לא תשודר.

אריאנה מלמד כותבת על קנאביס רפואי בפייסבוק.
אריאנה מלמד כותבת על קנאביס רפואי בפייסבוק.

כזכור, שמו של רבינוביץ’ עלה לכותרות עם סיומה של העונה הראשונה של ‘האח הגדול’, לאחר שחלק מהמתמודדים טענו שהפסיכיאטר דחף אותם ליטול תרופות פסיכיאטריות קשות. רבינוביץ’ והפקת התכנית נאלצו בהמשך לפצות את המתמודדים בכמיליון וחצי ש”ח, ומאז הנושא עלה שוב ושוב במהלך עונות התכנית.

רבינוביץ’ הוא מהמתנגדים הבולטים בישראל לשימוש בקנאביס ואף פירסם בעבר וידאו בו הסביר מדוע הוא תומך בחוק הפלילי נגד צרכניו. “יש סיבה למה הוצאנו את זה מהחוק,” הוא מסביר. “בגראס אין תלות פיסית, אבל התלות הפסיכולוגית הרבה יותר קשה. זה מתחיל בג’וינט אחד שעושה אתכם היי. אבל כשאתם מגיעים אליי לטיפול, אתם אנשים בלי זוגיות, בלי מין ובלי חיים – שלא לדבר על המאנצ’יז שמשמין אתכם.”

מקורות בענף הקנאביס הרפואי מסרו לכתב המגזין תגובה בעניין רבינוביץ’: “ממרום ארמונו בצפון תל אביב כדאי שמר רבינוביץ’ יתעדכן ביתרונות הרבים של קנאביס רפואי בטיפול במחלות נפש כמו פוסט טראומה ויחדול ממתן כדורים למכביר, שהורסים את חייהם של חלק מהמטופלים. אנו מציעים לד”ר רבינוביץ’ לשוחח עם מאות מטופלי פוסט טראומה הנעזרים בקנאביס רפואי וחדלו מלהשתמש בתרופות בכלל ולשמוע מהם עד כמה השתפרה איכות חייהם.”

צפו גם:
דיירת האח הגדול מבקשת מריחואנה רפואית
דיירי “האח הגדול” מדברים לגליזציה
דיירי האח הגדול מתלבטים בין חשיש למריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר