מגלגל...

כחלון מבטיח: ביטול תיקים פליליים למי שנתפס פעם אחת עם קנאביס

בחירות 2019: כחלון עדיין מסרב לתמוך בהסדרה של שוק קנאביס בישראל (לגליזציה), אך מתחייב כי ישים כתנאי קואליציוני דרישה לבטל רטרואקטיבית תיקים פליליים לכמאה אלף ישראלים על שימוש עצמי חד פעמי בקנאביס.

בין שאר הדרישות שהוצגו בפני המפלגות בשאלון ‘מדד הקנאביס’ של מגזין קנאביס הופיע גם סעיף הנוגע לביטול רטרואקטיבי של כל התיקים הפליליים שנרשמו בגין שימוש עצמי בקנאביס.

כחלון ומפלגתו ‘כולנו’ טרם השיבו על השאלון, אך הבוקר נחשף כי שר האוצר הוסיף למצע מפלגתו דרישה לביטול רישום פלילי לכמאה אלף ישראלים שנעצרו בעבר בגין החזקת קנאביס לשימוש עצמי.

דרישה זו של כחלון תוצג לדבריו כתנאי לכניסה לממשלה במו”מ הקואליציוני לאחר הבחירות, אם כי הוא גם מבהיר כי מדובר בביטול תיקים פליליים אך ורק למי שנתפסו פעם אחת בשימוש עצמי בקנאביס ולא יותר.

בראיון לאתר Ynet מסביר כחלון את הדרישה בכך שהתיק הפלילי על עבירה זניחה יחסית מקשה על אותם אנשים למצוא עבודה ואף בגיוס ליחידות קרביות.

“את המחיר משלמים בדרך כלל האוכלוסיות החלשות,” אמר. “משום שצעירים באוכלוסיות חזקות יכולים לממן עורך דין ובדרך כלל גם לצאת מהתסבוכת”.

“בשנים האחרונות הייתה אכיפת יתר בנושא קנאביס שהרסה את הסיכוי השווה של בני נוער בגיוס, בחינוך ובתעסוקה,” הוסיף. “אנחנו שולחים את בנינו ובנותינו להסתכן עבורנו, אבל לא מגלים סלחנות לעבירה שלא מזיקה לאף אחד”.

אמירתו של כחלון הבוקר מגיעה בהמשך להצהרה קודמת שלו מלפני מספר שבועות, לפיה נושא הלגליזציה הוא משהו “שצריך לבדוק”.

עם זאת אתמול (א’) הבהירה חברת מפלגתו, מירב בן ארי, כי היא אינה תומכת בלגליזציה של קנאביס. לדבריה הדבר גם לא ייתכן מאחר וישראל היא “מדינה פוסט טראומטית”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר