כחלון הודיע: המס על חלק מהסמים הקלים יופחת ב-46%

לכבוד תקופת החגים הודיע שר האוצר משה כחלון על הפחתה של 46% במס המוטל על סמים קלים מסוג בירה וכן הפחתה של 21% על סמים קלים מסוג “משקאות משכרים” המכילים גם למעלה מ-40% אלכוהול.

שר האוצר משה כחלון
שר האוצר משה כחלון

שר האוצר משה כחלון הודיע על הפחתת מס משמעותית על סמים קלים מסוג בירות, וודקה, וויסקי ועוד.

ההחלטה על ההורדה במס באה לאחר העלתו לפני שנתיים. “התברר כי העלאת המס לא הביאה לתוצאות החזויות ואף היו לה השלכות שליליות,” הסביר כחלון.

הפחתה של 46% במס על בירה

על פי הדיווח הבוקר, בשנת 2012 הוכפל המס על הבירה, ונקבע כי ייקבע מס של 4.33 שקלים לליטר בירה בריכוז של מעל 3.8% – רמת מס גבוהה משמעותית מזו הנהוגה במדינות ה-OECD. החל מהלילה, שיעור המס על בירה זו יעמוד על 2.33 שקלים לליטר. בירה בבקבוק לשימוש חוזר שמכילה כוהל בריכוז של עד 3.8% תישאר פטורה ממס קנייה.

“נמשיך לפעול להורדת יוקר המחיה בישראל ולהקל על הצרכנים בכל מקום בו ניתן,” מסר כחלון, “אנחנו מתכוונים להמשיך במגמה ולא נהסס לתקן עיוותים במס ככל שנדרש ולהקל על האזרחים. המהלך מבטל העלאת מס שנקבעה לפני כשנתיים, שהתברר כי לא הביאה לתוצאות החזויות ואף היו לה השלכות שליליות, והוא מבוצע לאחר בחינה מעמיקה של רשות המסים שתומכת במהלך”.

“להילחם במשקאות הפיראטיים”

“ישראל חוזרת למתווה המקורי,” הסביר, “שכן יש להילחם בראש ובראשונה בתעשיית המשקאות הפיראטית שעושה שימוש בכוהל לא ראוי למאכל אדם, תוך דאגה לבריאות הציבור ובמקביל, להביא להפחתה של המס – שבשל התחרות העזה בענף המשקאות המשכרים צפוי כי היא תתגלגל לציבור הצרכנים.”

נכון לעכשיו ההחלטה על ההפחתה במס נוגעת רק לאלכוהול. סיגריות, קפה וסמים אחרים לא ייכללו בהורדת המסים הצפויה.

אלכוהול הוא אחד הסמים החוקיים הנפוצים ביותר בעולם ונחשב לאחד המסוכנים שבהם. על פי הערכות בכל 10 שניות מת אדם מאלכוהול ברחבי העולם. בארצות הברית מתים בכל יום 6 אנשים עקב צריכת אלכוהול.

ראו עוד:
כמה מתו משימוש במריחואנה מאז הבוקר?
מה קורה בגוף כשמערבבים מריחואנה ואלכוהול ביחד?

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר