“כחולים”: השוטרת מאיה בעד לגליזציה?

ציטוט חריג של שוטר בתפקיד במסגרת הפרק השני בסדרה החדשה “כחולים”, העוקבת אחר שוטרים בפעילותם השגרתית. לאחר פשיטה על בית גידול קנאביס בלתי חוקי אומרת כוכבת הסדרה, השוטרת מאיה שניטמן, כי היא מבינה את התומכים בלגליזציה של מריחואנה בישראל. ושימו לב לתוספת בעריכה.

סדרת המשטריאליטי החדשה “כחולים” עוקבת אחר שוטרים במילוי תפקידם, כשאחד התפקידים העיקריים שלהם הוא כמובן פשיטה על בתי גידול קנאביס בלתי חוקיים – מהם יש אלפים רבים בכל רחבי המדינה.

בפרק הראשון ששודר בשבוע שעבר התמקדה הסדרה בתפיסות ‘נייס גאי’ (לאחר שהוסר הפרומו שהכיל פשיטה על בית גידול מריחואנה). אמש (ד’) בפרק השני כבר נחשפו הצופים לקטע המלא מהפרומו שהוסר וזכו לראות כיצד נראית פשיטה שכזו “מבפנים”.

מאיה שניטמן בעד לגליזציה?
השוטרת מאיה שניטמן: “יכולה להבין למה דורשים לגליזציה”

לאחר עקירת הצמחים מהעציצים והערות של השוטרים בזירה על כך ש”רק מהריח אפשר להתמסטל” ו”יש מצב שתפסתי ראש רק מהריח”, הם מתחילים בזריקת ניחושים והתערבות על סושי בנוגע לגודל התפיסה – האם מדובר ב-30 ק”ג או יותר של צמחי קנאביס.

“מבינה את תומכי הלגליזציה”

מיד לאחר מכן, בציטוט נדיר מפיו של שוטר בתפקיד, אומרת כוכבת הסדרה, השוטרת מאיה שניטמן, כי היא מבינה את תומכי הלגליזציה.

“אני יכולה להבין למה אנשים דורשים לגליזציה של סמים קלים,” אמרה. “אבל מנגד הסמים האלה גם מייצרים דקירות ויריות – בן אדם שקונה את הקטנה שלו לא מבין את השרשרת שבאה ונמצאת מאחורי כל זה וזו שרשרת שגורמת להמון פשע ברחוב.”

צפו:

למרות שמדובר לכאורה באמירה חיובית יחסית מצד השוטרת המציגה הגיון בריא, הרי שהחלק השני של המשפט – שמי שיאזין היטב ישמע בקלות שהוא הודבק שם רק אחרי העריכה – מסגיר עד כמה היא ורבים אחרים אינם באמת מבינים מדוע צריך לגליזציה.

בטענתה כי “הסמים האלה מייצרים דקירות ויריות” מראה מאיה שאינה מבינה את העובדה הפשוטה למדי: דווקא זה שאין רגולציה ופיקוח על מכירות קנאביס – זה מה שיוצר את השוק השחור ומוביל לעבריינות.

ראו גם:
דוברת המשטרה תומכת בלגליזציה
שוטר לשעבר מסביר מדוע תומך בלגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר