“כולם יודעים מה זה קנאביס, אבל מי באמת יודע מה זה המפ?”

פרויקט גיוס ההמונים להפקתו של מגדיר זני הקנאביס העברי יוצא היום לדרך. מאור בן שלוש, סטודנט מכללת שנקר שהגה ויצר את הפרויקט הייחודי, מציע למשתתפים בקמפיין מלבד הספר גם מגוון פריטי לבוש ואקססוריז העשויים המפ, ואפילו ארוחת שלוש מנות מלאה העשויה מהמפ ומוצריו.

פרויקט האומנות הייחודי קנאביוגרפיה, עליו סיפרנו בתחילת השבוע שעבר, יוצא היום לדרך.

הפרויקט עלה לרשת לפני ימים אחדים, אך מאז הוא הופץ בין מעגל מצומצם ביותר של חברים. היום, מושק קמפיין גיוס ההמונים של קנאביוגרפיה באופן רשמי באתר הד-סטארט, עם מטרת גיוס סופית של 89 אלף שקלים.

הפנים מאחורי קנאביוגרפיה

מאור בן שלוש, סטודנט השנה השלישית במכללת שנקר ומלגאי ‘אימפאקט’, הוא העומד מאחורי הפרויקט אותו יצר “כאות הוקרה והערכה” לצמח ששינה את חייו.

מאור בן שלוש - קנאביוגרפיה
מאור בן שלוש | צילום: שחף מור

“במהלך הלימודים נדרשנו לבחור נושא לפרויקט שלנו ואני החלטתי לבחור דווקא את נושא הקנאביס, משום שהוא מהווה חלק משמעותי בחיי”, מספר לנו מאור. “כאשר הייתי בן 16, אבי שנפטר אז השאיר לי חזון לעתיד ירוק ושמח יותר על פיו אני מתווה את היצירה שלי.”

גם זה בטח יעניין אותך

“כולם במדינה הזאת יודעים מה זה קנאביס, אבל מי באמת יודע מה זה המפ?”, הוא שואל, ומסביר על השליחות המנחה אותו בפרויקט: “רוב הציבור הישראלי לא חשוף לעובדות ולא מכיר את ההמפ בתור נייר או סוג בד לייצור ביגוד ותיקים למשל, ובטח לא יודע שאפשר לצרוך אותו כמזון בריאותי ביותר. בדיוק בגלל זה אני מעוניין לחשוף את כל גווניו המדהימים של הצמח הזה לציבור הרחב.”

קנאביוגרפיה - ביגוד המפ
קנאביוגרפיה – גופיות וחולצות העשויות מהמפ

לראות, להרגיש ולטעום המפ

המטרה הסופית מאחורי הגיוס אינה רק הוצאת הספר לאור, אלא הפקה שלמה של פרויקט אומנות ותודעה בעל קונספט ראשי המחולק לשלושה חלקים, אשר שניים מהם זמינים כעת בדף הפרויקט: הספר עצמו (בכריכה קשה או רכה) המאפשר לראות את הצמח וכן ביגוד ואקססוריז אשר מאפשרים להרגיש אותו.

איור של פרח קנאביס
איור מקורי מהספר מאייר: תומר AFK

החלק השלישי של הפרויקט אשר עדיין אינו זמין לגולשים, הוא ארוחה חגיגית של שלוש מנות ושתייה העשויה כולה מהמפ ומוצריו, עליה אמון השף הישראלי אריק וואקיל.

הארוחה המיוחדת, שתאפשר לציבור לטעום את ההמפ, תוגש ככל הנראה במסעדת “קמאו” שבמתחם התחנה בת”א וכאשר תצא לאור היא צפויה להיות הראשונה מסוגה בארץ.

נכון לעכשיו קמפיין הגיוס פועל כמעט במלואו, כאשר מאור מבטיח לגולשים שיפורים ושדרוגים נוספים כבר בתקופה הקרובה, כמו גם מוצרים נוספים אשר יתווספו לקטלוג התמורות המוצע לתורמים.

בדף הפרויקט ניתן לרכוש מוצרים החל מהספר בכריכתו הרכה ועד חבילת האמן המלאה. רוצים לתרום לפרויקט קנאביוגרפיה? – הקליקו כאן

מסעדה בנמל ת"א
בקרוב: ארוחת שלוש מנות ושתייה העשויה מהמפ ומוצריו

ראו גם:
קנאביס המפ – לא מה שחשבתם
פרויקט הגמר של בוגרת ‘בצלאל’: וופורייזר ארגונומי
צפו: אומנות מדהימה בניירות גלגול – קנאביס
על קנאביס ויצירתיות – מחקר ועדות אישית מפי מוזיקאי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר