כוכב הסדרה המיתולוגית "סטארסקי והאץ" נעצר בגין החזקת מריחואנה

פול מייקל גלייזר, השחקן שגילם את דמותו של סטארסקי בסדרת הטלוויזיה המיתולוגית משנות ה-70 "סטארסקי והאץ'", נעצר בגין החזקת מריחואנה.

פול מייקל גלייזר
פול מייקל גלייזר שגילם את סטארסקי

נציגי המשטרה ב-Bowling Green, העיר השלישית בגודלה במדינת קנטאקי שבארה"ב, עצרו את גלייזר והאשימו אותו בהחזקת מריחואנה כמו גם בהחזקת כלי עישון מסוג מקטרת (פייפ). גלייזר נעצר בחדרו בבית המלון, שעות ספורות לאחר שסיים את הרצאתו בפני תלמידי בית ספר מקומי, בעקבות שיחת טלפון אנונימית בה דווח למשטרה כי גלייזר מעשן מריחואנה בחדרו.

סנגורו של גלייזר טען ביום חמישי בפני בית המשפט כי מרשו כופר בהאשמות נגדו וטען שגלייזר מחזיק באישור רפואי לצריכת קנאביס ממדינת קליפורניה.

סטארסקי והאץ' (באנגלית: Starsky and Hutch) היא סדרת טלוויזיה משנות ה-70, אשר כללה 92 פרקים בני שישים דקות, ופרק פתיחה בן 90 דקות, ששודרה בארצות הברית ברשת ABC בין ה-30 באפריל 1975 ל-15 במאי 1979. במדינת ישראל שודרה הסדרה בערוץ הראשון שהיה אז הערוץ היחיד, וזכתה להצלחה רבה. עד סגירתו של ערוץ AXN בישראל, בשנת 2009, הסדרה שודרה שם ברצועת נוסטלגיה.

פרומו הפתיחה לסדרה "סטארסקי והאץ'":

גיבורי הסדרה היו שני שוטרים מקליפורניה, דייוויד סטארסקי השחרחר (בגילומו של פול מייקל גלייזר), שהיה בעל חוכמת רחוב, סקרנות ילדותית מזג סוער, ואופי מוחצן, וקן, "האץ'" האצ'ינסון, (בגילומו של דייוויד סול), הבלונדיני, ששיחק שוטר מאופק, איטנלקטואלי ומופנם.

השניים נהגו במכונית פורד גראן טורינו אדומה בעלת שתי דלתות, שעליה סומן פס לבן בולט, בדומה לסמל של נעלי נייקי. המכונית, שכונתה "זברה 3", הייתה לאחד מסמלי הסדרה, ואחד מסמלי שנות ה-70.

הקשר של הבלשים אל העולם התחתון היה באמצעות מודיע שכונה "האגי בר", (בגילומו של אנטוניו פרגאס), שסיפק לרוב את הרגעים הקומיים בסרט. מפקדם של השניים היה קפטיין דובי, שגולם על ידי השחקן ברני המילטון, אם כי בפרק הפתיחה גולמה דמות זו על ידי השחקן ריצ'רד וורד.

כרזת סדרת הטלוויזיה סטארסקי והאץ'
כרזת סדרת הטלוויזיה סטארסקי והאץ'

הסדרה הייתה אלימה מאוד, וכללה לרוב עלילה בלתי מתוחכמת, בה נתקלים השניים בבעיה, ופותרים אותה, לרוב באלימות, אך תמיד תוך שיתוף פעולה, והומור פנימי, הנשען על השוני באישיותן של הדמויות. הדמויות לא נמנעו מלבצע מחוות של חיבה פיזית זו כלפי זו, בניגוד למקובל בטלוויזיה של אותה התקופה, ולרוב הצהירו כי הם סמכו אך ורק זה על זה אל מול שאר העולם. סאבטקסט הומוסקסואלי עדין זה הודגש בסרט הקולנוע שנעשה על פי הספר, אך בסדרה עצמה הוצגו סטארסקי והאץ' כזוג רווקים חובבי נשים, ואף רודפי נשים.

בשנת 1977 הכריחה מחאת הקהל כלפי רשת ABC להקטין את מינון האלימות בסדרה, וכותביה נאלצו ליצור עלילות אלימות פחות, ורומנטיות יותר. כוכבה של הסדרה דעך באיטיות, ובשנת 1979 צולם הפרק האחרון. בפרק זה נורה סטארסקי בידי פושע, ואף מת מוות קליני, אך קם לתחייה במהלך הסצינות האחרונות.

הסדרה נותרה בין הסדרות האהובות של שנות ה-70, והיא זוכה להקרנות מחודשות בערוצים שונים ברחבי העולם. כוכביה, פול מייקל גלייזר ודייוויד סול, המשיכו בקריירות של משחק ובימוי, אך לא זכו להצלחה לה זכו בעת ששודרה הסדרה. גלייזר סבל מטרגדיה אישית כאשר בשנת 1985 התגלה כי אשתו נדבקה בנגיף האיידס, בעת לידת בנם, וכי היא ושני ילדיו נגועים בנגיף. לאחר מותם של אשתו וילדיו עמד גלייזר במשך שנים רבות בראש מוסד שהקים לטיפול בקטינים הנגועים בנגיף האיידס.

בשנת 2004 יצא אל המסכים סרט הקולנוע המבוסס על הסדרה, בכיכובם של בן סטילר (סטארסקי) ואוון וילסון (האץ'). רבים סבורים כי הסרט, על אף שהיה מצחיק ומותח, לא הצליח לשחזר את הקסם של סדרת הטלוויזיה, על אף שזו הייתה כוונתו.

טריילר הסרט "סטארסקי והאץ'" בגרסת שנת 2004:

חדשות
Back to top button