יש לך שאלה על קנאביס רפואי? תמתין!

ממתין לאישור קנאביס רפואי? מעוניינת לבדוק האם הפקס ששלחת הגיע למוקד? כנראה שתיאלצו להמתין שעות ארוכות כדי לקבל תשובה, אם בכלל ● מטופלים המחזיקים באישור קנאביס רפואי מתלוננים: “במוקד הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות לא עונים לטלפונים”.

אזרחים, חולים ומטופלי קנאביס רפואי אשר מעוניינים לברר פרטים ולשאול שאלות הנוגעות לתחום הקנאביס הרפואי בישראל, נאלצים להמתין דקות ושעות ארוכות עד קבלת תשובה, ובמקרים רבים כלל אינם זוכים להתייחסות.

“זה עניין קבוע,” מספר אחד המטופלים. “כל פעם שמתקשרים למוקד צריך להמתין בין חצי שעה לשלוש שעות שלמות וגם אז במרבית המקרים אין תשובה.”

המתנה ארוכה לתשובה - קנאביס רפואי
שעות ארוכות של המתנה למענה

יובל לנדשפט, מנהל יק”ר (היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות), התייחס לפני חודשיים לטענות שהופנו אליו בנוגע למשך ההמתנה הארוך שנגזר על אלו המנסים לקבל תשובות, ואמר כי המצב ידוע לו ונובע מחוסר תקציבי. לדבריו מאפשר משרד הבריאות למחלקת הקנאביס להעסיק רק 3 עובדות העוסקות במענה לפניות האזרחים.

יובל לנדשפט
יובל לנדשפט

“הגב’ ירחי, מרכזת תחום המטופלים, ו-2 בנות הצוות, עוסקות במסירות ובאהבה בטיפול ברשומות הרפואיות ובכל המטלות הלוגיסטיות והפקידותיות של הטיפול בקנביס, לטובת יותר מ-12,000 מטופלים,” אמר לנדשפט. “נכון, המענה אמנם עמוס, אך זה מה שמתקצבת המערכת.”

נציין כי התירוץ כאילו חוסר תקציבי הוא זה המונע ממשרד הבריאות לספק מענה טלפוני ראוי לפונים נשמע מעט מופרך שכן מדובר באלפי שקלים בודדים בחודש בעבור 2-3 פקידים זוטרים, בעוד משרד הבריאות מוציא מאות אלפי שקלים על קמפיינים שונים, פרסומים בתקשורת וכו’. לאחרונה גם מונו יובל לנדשפט לתפקיד מנהל יק”ר וד”ר מיכאל דור לסגנו – שניהם מקבלים מן הסתם משכורת ממשרד הבריאות.

פנינו למשרד הבריאות וליובל לנדשפט, אך לא נתקבלה כל התייחסות לטענות.

משה פייגלין
משה פייגלין

ח”כ משה פייגלין התייחס השבוע לעניין משך זמן ההמתנה הבלתי-אפשרי: במסמך ששלח פייגלין לח”כ חיים כץ, יו”ר וועדת הבריאות, דרש הוא לכנס בהקדם את הוועדה בכדי לדון בנושא הקנאביס הרפואי ולבחון את קצב ההתקדמות והעמידה בהחלטות שנקבעו בוועדה הקודמת שנערכה לפני מספר חודשים.

בפנייה התייחס פייגלין גם לעניין הגדלת מכסת הרופאים המאשרים שימוש בקנאביס רפואי. “לפני ארבעה חודשים התכנסה ועדת העבודה הרווחה והבריאות וקיבלה החלטה כי עד סוף השנה יתווספו עשרים רופאים על מנת להקל על מתן האישורים לחולים,” כתב. “עתה, ארבעה חודשים אחרי, משרד הבריאות הוסיף רק 6 רופאים, אך כולם מתחום אחד האונקולוגי. דומני שמוטל על הועדה לבדוק כיצד מתכוון המשרד לתת פתרון גם לחולים שאינם אונקולוגים.”

ראו: 6 רופאים חדשים יאשרו קנאביס רפואי
ראו גם: משה פייגלין ליעל גרמן: “אנו פוגעים בחולים”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר