ישראל 2013: גן עדן לכל חפץ בקנאביס / לירן שלו

הגורמים המנופפים בכמות האישורים לקנאביס רפואי בישראל כהוכחה לסבלנות ופתיחות המערכת, מרמים את הציבור בשקר גס ונבזי…

וועדת הקנאביס הרפואי, שהתכנסה בשבוע שעבר לדיון בנושא ההתוויות למתן אישורים, כבר הספיקה לנפק לא מעט כותרות וציטוטים מאנשים יודעי דבר, וכאלה שיודעים קצת פחות. ראו: סיכום הוועדה.

העובדה שהוועדה פתוחה לתקשורת ולציבור הרחב היא חשובה ביותר, מכיוון שכך ניתנת לצופים הזדמנות נדירה להביט במקבלי ההחלטות כשהם מסבירים את עמדתם על סמך הידע הרחב, או לחילופין על סמך הבורות המזוויעה שלהם.

אבל בחיים כמו בחיים, לא הכל שחור או לבן ותמיד ניתן לטשטש בורות ושקרים בעזרת קצת דמגוגיה זולה.

הרצחת וגם ירשת – גרסת משרד הבריאות

ב-22.5, שרת הבריאות יעל גרמן קראה לחברי הכנסת משה פייגלין, תמר זנדברג, ודב חנין ללכת “ללמוד את העובדות”. היא סיפרה בהתלהבות כיצד משרד הבריאות שילש את כמות האישורים מ-3,500 ליותר מ-11,000 וכיצד הגענו לכמות צריכה אסטרונומית של כמעט 400 קילוגרם בחודש, בזמן שההולנדים מסוגלים “לתת לנו” גג 100 קילוגרם בשנה.

צפו בשרת הבריאות יעל גרמן משיבה למשה פייגלין, תמר זנדברג ודב חנין: “לכו ללמוד את העובדות”:

בהזדמנות נוספת, סיפרה גרמן כיצד נציג משרד הבריאות נפגש עם הנציג ההולנדי, והאחרון היה “פשוט בהלם” מהמאסה העצומה של צריכת קנאביס רפואי בישראל: “כמה קנאביס רפואי אתם צורכים שם בישראל?” הוא שאל את עמיתו הישראלי, סיפרה השרה. ואם ההולנדים פותחים עלינו עיניים, כנראה שאנחנו באמת חיים פה טוב…

ראו עוד: צרכני קנאביס בשוויץ יוכלו לגדל ארבעה שתילי מריחואנה בביתם

“רק שלא נהיה מקום ראשון בעולם”

דבריה של שרת הבריאות בהחלט עשויים להרתיח את הדם, אבל יש מישהו שהצליח להתעלות על הדמגוגיה של גברת גרמן, זהו יו”ר הרשות למלחמה בסמים.

צבי הנדל, הרשות למלחמה בסמים
צבי הנדל, יו”ר הרשות למלחמה בסמים

צבי הנדל, מסתבר שהוא זה שמשמש כיו”ר הרשות הלאומית למלחמה בסמים (כמה מנהלים הגוף הזה כבר צריך?), השתתף אף הוא בוועדת הבריאות ואת ההזדמנות לדבר ניצל, כמיטב המסורת, להכביר במילים מלאות טעם ומשמעות.

הוא פתח במשפט מתחנחן והבהיר ש”אין מישהו שלא רוצה שיעזרו לחולים – לכל החולים שאפשר לעזור”. מיד בתום המשפט הזה הוא הבליח עם ההברקה הבאה, לא נגענו: “…ואת העניין הזה צריך למצות איך אנחנו עושים את זה, על מנת, וזה עכשיו הנקודה השנייה – שלא נהיה במקום הראשון בעולם בכמות מרשמים לקנאביס רפואי”.

עכשיו, עצם ההצהרה ההזויה הזו הייתה תמוהה בעיניי, מכיוון שמדוע חולה פרקינסון/קרוהן/טורט וכו’, שנמצא במצב של סבל, צריך להתחשב בסטטיסטיקה גלובלית יבשה – למה לעזאזל זה אמור לעניין אותו??

הייתי בטוח שבהמשך הסרטון הוא יסביר את דבריו, אבל במקום זאת, מר הנדל החליט להמשיך בגיבובי שטויות חסרות בסיס שקצרה היריעה מלהתייחס אליהן במאמר אחד.

לכן, אסביר בתמציתיות, מדוע כל ניסיון להציג את הנתונים על כמות האישורים לקנאביס רפואי בישראל כהוכחה לסבלנותה של המדינה כלפי החולים הם לא פחות משקר ורמאות.

היחס כלפי צרכני קנאביס בעולם המערבי

הסיבה המרכזית שהמערכת במשרד הבריאות האחראית על תחום הקנאביס הרפואי כמעט קורסת עם למעלה מ-100,000 בקשות לאישור, היא מכיוון שישראל, להוציא כמה מדינות בודדות (בעיקר במזרח כמו יפן וסינגפור), נחשבת לאחת המדינות הקשוחות ביותר בעולם כלפי צרכני קנאביס.

זה בא לידי ביטוי במדיניות דוחה, לא מוסרית ולא יעילה של חיפושים פולשניים ומביכים, מעצרים מיותרים, רישומים פליליים והטרדות קבועות מצד המשטרה.

עד כמה טיפשים אתם חושבים שאנחנו? האם לא ברור שבמקום כמו הולנד, בו ניתן להשיג חומר איכותי, באופן נגיש ובמחיר סביר (או לחילופין פשוט לגדל בבית) – יהיה לחולים פחות צורך לעבור הליך בירוקרטי מתיש על מנת להשיג אישור מופרך לקבלת התרופה שלהם?

ראו עוד: דנמרק – תכנית חדשה ללגליזציה בקופנאהגן

בספרד יש יותר מ-100 “מועדוני קנאביס” פזורים ברחבי המדינה, בפורטוגל בכלל הפסיקו להתייחס לצריכת סמים כעבירה פלילית, בשוויץ, צכ’יה, דנמרק, קנדה ומדינות נוספות בעולם המערבי, שוטר מסוגל להיכנס אליכם הביתה, לראות שניים-שלושה עציצי מריחואנה, להנהן לשלום, לאחל לכם “יום טוב” ולהמשיך לדרכו.

בקיצור, הם חיים במציאות הרבה יותר הומנית והגיונית מהמציאות הקשה אותה אנו חווים פה. אז תסלחו לי על השפה הבוטה, אבל הגיע הזמן שיפסיקו לאנוס אותנו בברוטאליות בתחת ולספר לנו שזו אהבה ענוגה, אנחנו כבר לא תמימים כמו פעם…

צפו בצבי הנדל מזהיר מפני סכנת הקנאביס הרפואי:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר