טוען...

ישראל הזמינה רופאים מחו”ל לקורס קנאביס רפואי בחינם

היחידה לקנאביס רפואי מציעה 20 מקומות בקורס ההסמכה לרופאי קנאביס שיערך בעוד מספר חודשים עבור רופאים משמונה מדינות בחו"ל. במשך 5 ימים ילמדו הרופאים מחו"ל את המתודה הטיפולית מתוך "הספר הירוק" השנוי במחלוקת.

רופאים מחו”ל הוזמנו על ידי משרד הבריאות לקחת חלק בקורס הכשרה לרופאי קנאביס שפיתחה היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר), אך טרם ידוע אם וכמה נרשמו.

הקורס אמור להיפתח בנובמבר או בינואר בשנה הבאה, תלוי בקצב ההרשמה, והוא יינתן בחינם ל-20 רופאים שיגיעו מ-8 מדינות בחו”ל.

“אנחנו רוצים להפוך את תלמידי הקורס למדריכים בעצמם על מנת שהמידע יתפשט אקספוננציאלית מסביב לעולם,” אומר יובל לנדשפט, מנהל היק”ר.

לנדשפט מוסיף כי “הרופאים יכירו את אופן ההשפעה של קנאבידיול (CBD) על גוף האדם, ילמדו לזהות מטופלים באינדיקציות המתאימות וינפקו מרשמים”.

הקורס כולל 5 ימי לימוד של 8 שעות כל אחד, כאשר 4 הימים הראשונים יוקדשו לתאוריה וביום האחרון ישתתפו הרופאים בסיור בחממות ומתקנים על מנת שיוכלו ללמוד על תהליך הייצור.

“יש לנו 10,000 ייחורים,” מתאר לנדשפט ומספר כי היתרון הייחודי של הצמחים הישראליים הוא שהם לכאורה בעלי אחוזים זהים של רכיבים פעילים, CBD ו-THC.

לדברי לנדשפט הקורס תואם באופן רשמי בהסכם בין ישראל לשמונה המדינות האחרות ואליו יוכלו להתקבל רק רופאים שכבר מספקים קנאביס רפואי למטופלים במדינותיהם.

עד כה הסמיך משרד הבריאות מאות רופאים ישראלים לניפוק רשיונות קנאביס רפואי, אם כי בפועל עושים זאת רק מעט מהם.

על פי תכנית המשרד רופאים אלו אמורים לנפק מרשמים במסגרת הרפואה הציבורית בעבור כ-280 ש”ח בלבד, אך בפועל מרביתם מסרבים לעשות זאת ומקפידים להציע את השירות במסגרת פרטית בלבד בעבור עד 1,500 ש”ח ויותר.

יש לציין כי ההדרכות בקורס, הן לרופאים הישראלים והן לאלו מחו”ל, מתבצעות על בסיס “הספר הירוק“, המתודה הקלינית לטיפול בקנאביס המבוססת לטענת מומחים על מידע חסר או אף שגוי.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר