מגלגל...
x

ישראלית נעצרה בשדה התעופה של בלארוס עם 6 גרם קנאביס

עורכת דין ישראלית צפויה להישלח למאסר לאחר שנעצרה בתחילת השבוע בנמל התעופה של בלארוס כשברשותה 6 גרם קנאביס. לטענתה החזיקה בקנאביס למטרות רפואיות. משרד החוץ בודק את המקרה

תושבת צפון הארץ נעצרה על ידי שלטונות בלארוס בראשית השבוע בשדה התעופה בעיר הבירה מינסק כשברשותה 6 גרם קנאביס וצפויה להישלח לכלא, כך מדווח אתר ynet לפני שעה קלה.

לטענת הישראלית, עורכת דין במקצועה, היא החזיקה בקנאביס למטרות רפואיות. לא ברור בשלב זה האם היא מחזיקה ברישיון קנאביס רפואי.

בבלארוס הקנאביס לא חוקי ואף אין במדינה ענף קנאביס רפואי. הענישה בגין החזקת קנאביס יכולה להגיע לעונש של כמה שנות מאסר ובמקרה של עבירת יבוא וסחר ליותר מכך.

שדה התעופה מינסק, בלארוס (ויקימדיה)

וויינט מדווח עוד כי עורכת הדין הגיעה למינסק כדי להיפגש עם איש עסקים ישראלי ששכר את שירותיה ונאלץ לעזוב את ישראל בעקבות סכסוך עסקי.

במשרד החוץ מסרו כי המקרה מוכר ונמצא בבדיקה.

אירוע דומה הוביל כזכור לפני שנתיים (2019) למעצרה ולאחר מכן באוקטובר אותה שנה לגזר דין של 7.5 שנות מאסר לנעמה יששכר, צעירה אמריקאית-ישראלית שנתפסה עם 9.5 גרם ג’אראס בשדה התעופה של מוסקבה בדרכה חזרה מהודו לישראל. בינואר 2020 שוחררה בחזרה לישראל ומאז עזבה את המדינה לארה”ב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר