טוען...

ישראלים נחטפו לג’ונגל בקולומביה במהלך סיור בחוות קנאביס

שני צעירים ישראלים בטיול אחרי צבא בקולומביה נחטפו בסוף השבוע לג’ונגל, במהלך סיור שערכו בחוות קנאביס בעמק “קאלי”. הם נדרשו לשלם כופר של 200 אלף דולר ורק במזל הצליחו להתחמק. סוכנות התיירות האחראית על הסיור טרם מסרה תגובה.

שני חיילים משוחררים, עומר יפת וגלאל יעקב, שטסו לטיול בדרום אמריקה, ביקרו בסוף השבוע בחווה חוקית לגידול קנאביס באזור עמק “קאלי” (Cali) שבקולומביה.

השניים הגיעו לחווה בליווי נהג ומדריכה מקומית בשם “מוניקה”. במהלך הסיור בחווה נחטפו השניים, יחד עם המדריכה, ונדרשו לשלם 200 אלף דולר כדי להשתחרר.

סיור חוות קנאביס קאלי קולומביה
תמונות המופיעות באתר הסוכנות האחראית על הסיור ממנו נחטפו הישראלים (צילום מסך מאתר החברה – למצולמים אין קשר לכתבה)

“הרכב הגיע עם המדריכה והנהג והופתענו לגלות שרק שנינו משתתפים בטיול,” סיפרו השניים לעיתון ‘ישראל היום’, שחשף אתמול (ג’) את הידיעה. “התלהבנו וחשבנו שזה די כיף, לא תיארנו לעצמנו איזה סיוט מחכה לנו”.

כבר עם ההגעה למקום הרגישו השניים שמשהו לא בסדר, ואכן כעבור זמן לא רב הבינו את ההתרחשות ששיאה בדרישת תשלום כופר על סך 200 אלף דולר וסופה בהתחמקות בשן ועין בעזרת המדריכה מוניקה.

“כשהגענו לחווה הרגשנו שמשהו מוזר, עשו לנו קצת בעיות בכניסה אבל לא התרגשנו,” מתאר גלאל. “הצלחנו להיכנס אבל ביציאה כבר חיכו לנו גברים חמושים שהשתלטו על הרכב, העבירו את הנהג אחורה ולקחו אותנו בכוח לאזור מבודד במרחק של כשעה וחצי נסיעה בג’ונגל”.

“כשהגענו לאזור קרוב לנחל חיכתה לנו שם חבורה של עבריינים חמושים שהקיפו את האוטו,” הם מתארים. “מוניקה הפצירה בנו שלא נדבר בספרדית ושנעשה כאילו אנחנו לא מבינים מה קורה סביבנו. כעבור זמן קצר נכנס ‘הפטרון’ שלהם לרכב, מצויד בנשק ישראלי מסוג עוזי והבהיר בצורה מאוד ברורה מה הוא רוצה – 200 אלף דולר באופן מיידי.”

“הם החזיקו אותנו במשך שעות ארוכות ואז הפטרון הדגיש: ‘כסף – או שאתם לא יוצאים מפה’,” מספר גלאל. “הצענו את הכסף שהיה ברשותנו אבל זה לא באמת הספיק לכלום. ניסינו להסביר לו שאין באפשרותנו להביא סכום כזה, אבל גם זה לא באמת עזר. הוציאו אותנו מהרכב ושאלו: ‘מה אנחנו עושים איתכם עכשיו?’ אלה היו שעות ארוכות של חרדה, זה הרגיש כמו נצח”.

“לבסוף המדריכה מוניקה הקריבה את עצמה וביקשה שישחררו אותנו, היא נשארה שם ואנחנו לא יודעים מה עלה בגורלה, אנחנו מקווים שהיא בסדר,” הוסיפו.

חוות קנאביס קאלי קולומביה
חוות הקנאביס ממנה נחטפו הישראלים בעמק קאלי, קולומביה (צילום מסך)

לאחר שהצליחו להימלט מהמקום חזרו לקאלי וברחו מהאזור מיד. “אנחנו מאוד רחוקים משם ועדיין לא עירבנו את השגרירות הישראלית,” תיארו באוזני הכתב שמעון יעיש. “מרוב פחד ארזנו את הדברים ופשוט התרחקנו, אחרי שחווים דבר כזה לא נשארים בסביבה”.

לסיכום המליצו השניים: “תבחנו טוב את חברת הטיולים שאתם בוחרים בשירותים שלה ואל תצאו בקבוצות קטנות”.

בתגובות הגולשים לכתבה טוענים רבים כי ייתכן שאותה מדריכה בשם “מוניקה” שנשארה מאחור היא לכאורה משתפת פעולה עם החוטפים.

“עם קצת ניסיון במדינות קומבינה לטיניות, ה’מדריכה’ כנראה שותפה לפשע, אם לא, אז היא פשוט גיבורה,” כתב אחד. “השותפות [של המדריכה] מתבטאת בכך שהמדריכים מביאים מטיילים למקומות החטיפה ומקבלים תמורה,” טען אחר.

מנגד היו מגיבים שהאשימו את שני הישראלים בכך שנטשו לכאורה את אותה מוניקה בידיהם של החוטפים ועזבו אותה לבדה, אך אחרים הסבירו בתשובה כי גם אם היו רוצים לעשות משהו בנדון אין הרבה שביכולתם לבצע במקרה כזה.

עד כה לא נתקבלה תגובה מסוכנות הנסיעות האחראית על הסיור.

* עדכון (25.5) – המדריכה מוניקה נרצחה על ידי החוטפים – פרטים כאן.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר