ירידה במכירות הבירה במדינות שאישרו לגליזציה

יצרני הבירות במדינות ארה”ב בהן הפך הקנאביס לחוקי, מדווחים על ירידה חדה במכירות, כך על פי מחקר חדש.

מדינות בארה”ב שאישרו לגליזציה מלאה ופתיחת חנויות קנאביס חוקיות רואות ירידה במכירות הבירה בשטחן, כך על פי מחקר חדש שערכה חברת Cowen & Co, אותה חברה שדיווחה לפני מספר חודשים על השתלטות צפויה של חברות הטבק על שוק הקנאביס.

על פי הנתונים שפורסמו בשבוע שעבר נראה כי תעשיית הבירה במדינות קולורדו, וושינגטון ואורגון ספגה מכה לא קטנה במהלך השנתיים האחרונות – בדיוק מאז אושרו חוקי הלגליזציה במדינות אלו – ומפגרת מאחורי מדינות בארה”ב שטרם אישרו לגליזציה.

“לצד הטמעת ענף הקנאביס החוקי בשלוש מדינות אלו, הירידה בתפוקה של ייצור הבירה הלכה וגברה לאורך השנים וגם בשנת 2016,” כתבו החוקרים.

על פי הדיווח ב-TIME מבשלות בירה מקומיות כמו Anheuser Busch-InBev או MilllerCoors ראו את הירידה החדה מכולן, של 6.4%, בעוד בירות ה’פרימיום’ Coors Light או Bud Light ראו ירידה של 4.4%. הגרסאות ה’רגילות’ של אותן בירות מוכרות, Budweiser או Coors ראו ירידה של 2.4% במכירות.

השינוי הבולט ביותר הורגש בשטח בירת קולורדו, דנבר, שם נרשמה עלייה בצריכת קנאביס בקרב בני ובנות 18-25. אותם גילאים הראו גם את הירידה החדה ביותר בצריכת אלכוהול, כך על פי מידע רשמי של הממשלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר