ירושלים: שוטרים עצרו עם גז מדמיע 3 חשודים בעישון ג'וינט

מחנה יהודה, ירושלים: שוטרים עצרו במהלך הלילה שבין רביעי לחמישי שני צעירים וצעירה שחשדו כי עישנו ג'וינט, זאת לאחר שהגיעו למקום כדי לערוך בדיקות לשימוש בסמים. מהומה פרצה במקום ועל פי הדיווח השתמשו השוטרים בגז מדמיע.

אי הפללה? שוטרים שהגיעו במהלך הלילה שבין רביעי לחמישי לבר המוכר "קה פאסה" במתחם מחנה יהודה בירושלים, דרשו לערוך בדיקות למציאת סמים אצל צעירים ששהו במקום.

במהלך הבדיקה סרב אחד מהצעירים להזדהות בפני השוטרים ובמקום התעוררה מהומה. תוך זמן קצר הצטרפו אליו עוד צעיר וצעירה ובמקום החלה התקהלות והתגודדות.

צוות משטרה נוסף הוזעק למקום ויחד השתלטו השוטרים על הצעירים ועצרו שלושה, אחת מהן בחורה, בגין 'תקיפת השוטרים ושימוש בסמים'. כמו כן עוכב לחקירה אחראי המשמרת במקום הבילוי.

אדם שהיה באזור סיפר כי השוטרים השתמשו בגז מדמיע. בעל העסק טוען: "השוטרים שברו בר, חלון ושולחן, והפכו את המקום. הלכתי מהמקום בסביבות 23:30 ואז העובד שלי התקשר ואמר 'יש פה משטרות, מרביצים ללקוח, אני לא יודע למה'. הגיעו בסביבות 20 עד 30 שוטרים בשביל שני ילדים".

"הם פיזרו את כל האנשים מהעסק, כיבו את המוזיקה, שברו לי את הבר בחוץ, וגם שברו לי שולחן בפנים, עשו לי ונדליזם במקום. אחר כך הם לקחו את מצלמות האבטחה, ועכשיו אני לא יכול להוכיח כלום. אפילו שהיו שוטרים בעסק התקשרתי בעצמי למשטרה והתחלתי לצעוק 'הצילו', אבל אי אפשר היה לדבר עם המשטרה. זה כאילו עבריינים באו לעסק, לא שוטרים".

"עצרו גם את אחראי המשמרת שלא עשה שום דבר בכלל," הוסיף בעל המקום. "הוא היה בתשאול עד 5:00 בבוקר. סגרו לי את העסק בלי שום סיבה. אם מישהו עישן ג'וינט בחוץ אני לא אלוהים ולא שוטר. שהשוטרים יעשו את העבודה שלהם – אבל למה להרוס לי את העסק? אחראי המשמרת אמר לי 'יש פה מלחמה'. באיזו זכות הם לקחו לי את מצלמות האבטחה? אני מקווה שהם לא יעשו שום דבר למצלמות".

כלל הצעירים יובאו בסיום חקירתם בפני בית המשפט לדיון בעניינם.

ממשטרת ישראל נמסר כי "משטרת ישראל רואה בחומרה תקיפה של שוטרים שפועלים לילות כימים במטרה לשמור על שלומם , בטחונם וחייהם של התושבים והמבלים ותמצה הדין עם החשודים".

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט