טוען...

ירושלים: צעירים נעצרו עם קקטוס ‘סן פדרו’

“הסם הפסיכדלי החדש של ירושלים” מדווח ‘ידיעות אחרונות’ על תפיסת סן פדרו, הקקטוס בעל ההשפעות הפסיכדליות, אצל צעירים בירושלים. הצמח אינו מופיע בפקודת הסמים אך החומר הפעיל בו, מסקלין, אינו חוקי. בעקבות מעצרם אמר ראש מחלק איסוף בימ”ר ירושלים כי “בכל שנותיי לא נתקלתי בסם הזה”.

צעירים ירושלמים נעצרו השבוע כשברשותם חתיכות קקטוס ‘סן פדרו’ (בשמו המדעי אכינופסיס פצ’אנוי). “המבצע חשף סם חדש בעיר: ‘פדרו’,” מדווח ב’ידיעות ירושלים’. “מדובר בסם הזיה המופק ממיץ של זן קקטוס מסוים הגדל בדרום אמריקה וגורם לתופעות פסיכדליות”.

למרות שהקקטוס עצמו אינו מופיע בפקודת הסמים המסוכנים ולכן מותר בגידול, החזקת החומר הפסיכדלי בו, מסקלין, היא אסורה בדומה לקנאביס.

“בכל שנותיי לא נתקלתי בסם הזה”, אומר רפ”ק חיים טייב, ראש מחלק איסוף בימ”ר ירושלים.

קקטוס סן פדרו נתפס בירושלים
הקקטוס מסוג ‘סן פדרו’ שנתפס בירושלים (קרדיט: דוברות המשטרה)

על פי הדיווח מבצע המעצרים של הצעירים בא לאחר פעילות של סוכן סמוי בסיומה עצרה המשטרה 14 חשודים, רובם תושבי העיר והישובים הסמוכים.

“בחיפוש שבוצע בבתיהם נתפסו אצל חלק מהחשודים סמים מסוגים שונים בהם חשיש הידרו וכן סם הזיה שפחות נפוץ בעיר הנקרא ‘פדרו’,” דווח.

“עם הפעלת הסוכן שמנו לב לסחר ענף בכמויות ובכל פינה באזור מרכז העיר כש’הידרו’ זה הסם המוביל. הוא קל מאוד לגידול”, מספר רפ”ק טייב. “נחשפנו גם לשימוש בסם חדש שנקרא ‘פדרו’, סם הזיה מאוד קשה הגורם לתופעות פסיכדליות”.

ברשות הלאומית למלחמה בסמים מזהירים כי הסם עלול לגרום להתקפי שכחה, פרנויה, פלאשבקים ולנזקים נפשיים וגופניים.

גולשים מציינים בדיון (כאן) שהקקטוס דווקא נפוץ יחסית בישראל, אך גורם לעתים לבלבול בגלל דמיונו לקקטוסים אחרים.

השימוש בצמח צבר תאוצה לאחרונה בעקבות סרט חדש ומוצלח בשם “קריסטל פרי” (Crystal Fairy):

https://www.youtube.com/watch?v=E7nInvUzAI8

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר