יצרני הקנאביס הרפואי: “נעזוב את המדינה אם לא יאושר יצוא”

מנכ”ל חברת ‘בזלת’, מפעל ייצור הקנאביס הרפואי הגדול בישראל, מזהיר את הממשלה כי אם לא תיאשר יצוא קנאביס רפואי לחו”ל כמתוכנן, הם יעבירו את המפעלים והידע למדינות אחרות.

בעקבות חשיפת מגזין קנאביס על הקפאת הליך אישור היצוא של קנאביס רפואי לחו”ל, מזהירים הבוקר יצרני הקנאביס הרפואי כי במידה ולא יאושר יצוא קנאביס רפואי לחו”ל, הם יאלצו להעביר את התעשיה הזו למדינה אחרת.

מאיר אריאל, מנכ”ל חברת ‘בזלת’, בעלת מפעל ייצור הקנאביס הגדול בישראל, שטח בראיון ל’וואלה’ את טענותיו כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבט”פ גלעד ארדן.

מאיר אריאל, מנכ"ל חברת בזלת פארמה
מאיר אריאל, מנכ”ל בזלת

“שוק הקנאביס זה לא כאן אלא מעבר לים, ואת זה מישהו כנראה לא מבין,” אמר אריאל. “אנחנו מבינים שכרגע מדינת ישראל החליטה לעצור את היצוא, לעצור את הרכבת שיצאה מהתחנה.”

“מהרגע שביקשו מאיתנו שמפעלי קנאביס יראו כמפעלי תרופות, ואנחנו נערכנו בהתאם – השקענו עשרות מיליונים מכספינו הפרטי, מעסיקים עשרות עובדים,” הוסיף. “מפעלי קנאביס כבר אינם מחסנים, אלא מפעלים מורכבים, עם פרופסורים ודוקטורים, שמייצרים תרופה למטופלים.”

לגבי הטענות על עצירת היצוא בגלל חשש לזליגת קנאביס רפואי השיב אריאל כי אין לו אלא לגחך. “אני בעסק הזה 7 שנים, העברתי 900 אלף אספקות של קנאביס. מעולם לא התקרבו אלינו משפחות פשע. אם המשטרה לא מסוגלת להתמודד עם זה הם מוזמנים ואנו נלמד אותם.”

“אם יש אמירה קונקרטית על זליגה, שיגישו כתבי אישום, שלא יגידו סתם,” הוסיף. “כל עוד אין כאלה זה מים מתחת לגשר.”

לסיום הזהיר כאמור אריאל כי אם לא יאושר היצוא כמובטח, הם יאלצו להעביר את הידע והמפעלים לחו”ל.

“אם לא יאשרו יצוא אנחנו ניקח את התעשיה הזאת מעבר למדינה,” אמר. “אני מזועזע מהעובדה שממשלת ישראל והיושב בראשה לא מבינים שיש כאן תעשיה. רואים מה קרה לטבע, שנכחדת. זה קטר אדיר ואני לא בטוח שגם תעשיית הגז יודעת להביא מה שאנחנו מביאים.”

“הרי ברור שלא ניתן למקור הפרנסה של העובדים שלנו להיפגע – כמו שידענו להילחם עם המדינה במקרה של חברת ‘שראל’, נעשה את זה גם כעת. קיבלנו עשרות הצעות להעביר את הידע מפה למקום אחר, ואם יגזר עלינו, זה מה שנעשה.”

חדשות