יעל גרמן: “נגד יצוא קנאביס – זה יוביל ללגליזציה”

שרת הבריאות לשעבר יוצאת נגד כוונת ממשלת ישראל לאשר בשבועות הקרובים ייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל. בדומה לארדן גם גרמן מקשרת את הייצוא ללגליזציה וחושבת שמשמעות הליך זה היא נזק לציבור הישראלי.

ח”כ יעל גרמן ממפלגת ‘יש עתיד’, שבממשלה הקודמת כיהנה כשרת הבריאות והיתה אחראית על תחום הקנאביס הרפואי, מביעה הבוקר את דעתה בנושא החלטת הממשלה לאשר ייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל.

למרות שהשרים בממשלה כבר הסכימו למהלך, למעט דרישה של שר המשטרה גלעד ארדן לקבל 207 מיליון ש”ח בעבור הסכמתו, לדבריה של ח”כ גרמן מדובר במהלך שעלול לגרום לנזק.

“לא הייתי מהתומכים בזה ואני עדיין לא,” אמרה מי שהתנגדה למהלך גם בממשלה הקודמת בראיון הבוקר (ד’) בגלי צה”ל עם אראל סג”ל ודרור פויר.

“מדינת ישראל יכולה להתגאות בהרבה דברים וייצוא קנאביס זה לא מה שהייתי ממליצה, אבל אני כנראה בדעת מיעוט,” הסבירה.

.יעל גרמן
ח”כ יעל גרמן: “יצוא קנאביס יוביל ללגליזציה
(צילום: הדס פרוש / פלאש 90)

כנשאלה מדוע קנאביס לא ותמרים או נשק כן, השיבה גרמן כי “אני גם נגד זה”.

“כל עוד שהקנאביס נותן מזור לחולים אני מאוד בעד, זה בדיוק מה שהוא צריך לשמש. אבל כולנו יודעים שברגע שנפתח ונתחיל לייצא, אנחנו לא יודעים לאן זה יגיע,” הוסיפה.

“אני קראתי שיש נזק בלתי הפיך לבני נוער מתחת לגיל 24 אם הם משתמשים בקנאביס,” אמרה. “אנחנו די מתעלמים מהמחקרים האלה, אבל אני בתור שרת בריאות קראתי אותם ואני מודאגת.”

“אני מאוד בעד קנאביס רפואי, אבל להפיץ אותו ולגרום לבסוף לכך שתהיה לגליזציה, אני אומרת שעדיף לחכות ולראות מה יקרה בארה”ב שם עושים ניסוי בלגליזציה.”

בתשובה טען בצדק דרור פויר כי דווקא במדינות שעשו לגליזציה רואים ירידה בשימוש של בני נוער בקנאביס, באלכוהול וכי כך או כך אין קשר בין ייצוא של קנאביס רפואי לחו”ל ללגליזציה.

גרמן לא התייחסה להערתו של פויר והתעקשה לקשר בין ייצוא ללגליזציה, תוך שהיא חוזרת על דבריו של יו”ר מפלגתה יאיר לפיד, שאמר בשנת 2015, ‘בואו נמתין לראות מה יקרה עם הלגליזציה בארה”ב’.

למרות שלגליזציה אושרה לראשונה בארה”ב בסוף שנת 2012, חמש השנים שחלפו מאז ככל הנראה לא מספיקות לגרמן, שדורשת כעת שנתיים-שלוש נוספות.

גרמן התעקשה להתמקד בנושא הלגליזציה למרות שנשאלה על ייצוא של קנאביס רפואי והשיבה: “מכיוון שבארה”ב מתנהל כיום הניסוי הגדול בעולם, בואו נמתין שנתיים-שלוש ונראה, אם אכן מה שאמרת זה נכון, אז למה לא, אבל בואו נמתין”.

אראל סג”ל טען בפני גרמן כי בישראל יש את מאגרי המידע הגדולים ביותר בתחום הקנאביס הרפואי ועל תועלותיו: “כשאנחנו רואים חברת תרופות שקרסה, אולי זה כיוון לא רע, אפשר להכניס הרבה מאוד כסף – זה קנאביס רפואי. אם מדברים על מוסר זה פחות מייצוא נשק. זה הולך לרפואי, לא לקופישופס של אמסטרדם”.

“אני יודעת שאני בדעת מיעוט,” השיבה לו גרמן. “חשוב לי לציין עובדה – כמעט ואין מדינה בעולם שמייצאת קנאביס, ולא בכדי, לרבות הולנד, ששם זה חופשי לחלוטין.”

גרמן כמובן טועה שוב. לא רק שהולנד כן מייצאת קנאביס – היא אפילו מייצאת אותו גם לישראל, זאת במסגרת פיתוח משאף הקנאביס החדש של ‘טבע’.

לחברת ‘טבע’ כזכור ישנם קשרים הדוקים עם מפלגת ‘יש עתיד’ בה חברה גרמן.

ראו גם:
יעל גרמן חושבת שגורם סודי מממן את מגזין קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר