מעכשיו קנאביס חוקי גם באיי הבתולה: עד 56 גרם לשימוש עצמי

איי הבתולה מצטרפים לאיי מריאנה וגואם והופכים את הקנאביס לחוקי. בשבוע שעבר חתם מושל המדינה על הצעת החוק ואישר סופית את השימוש והמסחר בקנאביס למטרות פנאי למבוגרים

איי הבתולה של ארצות הברית (United States Virgin Islands), קבוצת איים בים הקריבי שבאוקיינוס האטלנטי שבשליטת ארצות הברית, אישרה לגליזציה של קנאביס.

מושל איי הבתולה, אלברט בריאן ג’וניור, חתם ביום רביעי בשבוע שעבר על “הצעת חוק השימוש בקנאביס” (הצעה 8680), והפך בכך באופן רשמי את השימוש בקנאביס למותר וחוקי ברחבי האיים.

החקיקה, שאושרה בסנאט של איי הבתולה בחודש שעבר (30.12) ברוב של 11-1, מסדירה גם את פעילות הקנאביס המסחרית, כלומר, את המכירה החוקית של קנאביס בחנויות קנאביס ייעודיות.

מושל איי הבתולה וצוות הוועדה שבנתה את מודל הלגליזציה
מושל איי הבתולה אלברט בריאן ג’וניור (במרכז) עם צוות הוועדה שבנתה את מודל הלגליזציה

החוק החדש מאפשר לבני 21 ומעלה להחזיק עד 56 גרם קנאביס, עד 14 גרם מיצוי קנאביס ועד 28 גרם של אדיבלס (מוצרי מזון ומשקאות המכילים קנאביס).

מטופלי קנאביס רפואי רשאים על פי החוק החדש להחזיק כמות גדולה פי 2 לשימוש עצמי, כלומר עד 112 גרם תפרחות קנאביס, 28 גרם של מיצוי קנאביס ו-56 גרם של מוצרים אחרים כגון אדיבלס.

איי הבתולה של ארצות הברית
איי הבתולה של ארצות הברית

בתי מרקחת וחנויות קנאביס יחילו מס של לפחות 18% על כל המכירות של מוצרי קנאביס מכל סוג, אם כי מטופלי קנאביס רפואי יהיו פטורים מתשלום המס.

עוד על פי החוק החדש, 75% מההכנסות ממסים יועברו לקופת המדינה הכללית. מתוך סכום זה, 15% מיועדים לתוכניות בריאות התנהגותיות, 5% לטיפול בחסרי בית ו-5% לתוכניות נוער.

מלבד התרת השימוש והמסחר בקנאביס, המושל חתם גם על חקיקה נפרדת שמטרתה מחיקת רישומים פליליים בגין שימוש בקנאביס. בהתאם, הזמין את התושבים להגיש בקשות מסודרות לחנינה ומחיקה של הרישומים מהמאגרים הרשמיים.

איי הבתולה מצטרפים בכך ל-21 מדינות בארה”ב שכבר אישרו לגליזציה, וכן לשתי טריטוריות נוספות הקשורות לארה”ב אך אינן נספרות כמדינות ארה”ב שגם הן אישרו לגליזציה בשנים האחרונות: גואם בשנת 2019 ואיי מריאנה ב-2018.

“עם הקמת הממשלה פעלנו למען הלגליזציה של השימוש בקנאביס למבוגרים, והיום, אחרי העבודה הקשה של חברי בית המחוקקים ה-34 ובתי המחוקקים הקודמים והמאמצים של הצוות שלי, אנחנו סוף סוף כאן, חותמים על חוק השימוש בקנאביס באיי הבתולה”, אמר המושל בהצהרה רשמית.

עוד הוסיף המושל, “חוק זה משלב היבטים מרכזיים של הצעתי המקורית, כגון תוכנית רגולטורית אחת יעילה לשימוש פנאי ורפואי כאחד, סמכויות אכיפה של משרד הרגולציה לקנאביס, יזמות והזדמנויות עבודה לתושבי איי הבתולה, ויצירת זרם הכנסות שיסייע במימון יוזמות ופעולות ממשלתיות קריטיות.”

“היום, אני מכריז שכל הרשעות פליליות בגין החזקה פשוטה של מריחואנה באיי הבתולה זוכות לחנינה מלאה ומוחלטת”, אמר בריאן. “המשרד שלי מעריך שכ-300 אנשים הורשעו בהחזקה פשוטה של מריחואנה ב-20 השנים האחרונות”.

איי הבתולה של ארצות הברית מורכבים מהאיים הראשיים והגדולים – סנט קרואה, סנט ג’ון וסנט תומאס – וכן מאיים קטנים יותר. האי ווטר איילנד הוא האי הרביעי בגודלו. לכ-105 אלף תושבי האיים אין זכות הצבעה בבחירות לנשיאות ארה”ב אף על פי שיש להם אזרחות אמריקאית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר