ינון מגל: "בעד לגליזציה – אפעל לקידום אי הפללת צרכני הקנאביס"

מספר 7 במפלגת הבית היהודי אמר את הדברים במהלך כנס עם תלמידי תיכון בתל מונד – עם זאת כשנשאל לגבי עמדתה הרשמית של המפלגה הסתייג וענה "אני לא פה בתור דובר הבית היהודי"

העיתונאי ועורך אתר "וואלה" לשעבר ינון מגל, אשר הצטרף לפני מספר שבועות למפלגת הבית היהודי הודיע כי הוא תומך בלגליזציה, אך הסביר שמהלך של אי הפללה יהיה טבעי יותר: "אני חושב שמדינת ישראל לא ערוכה כיום לשינוי כל כך דרמטי, ואני בהחלט מתכוון לפעול בכנסת בעד אי הפללה". מגל המשיך ואמר: "לא יכול להיות מצב שמעשנים יהיו נרדפים…מדינת ישראל משקיעה כ-700 מיליון שקלים בשנה בניסיון למגר את התופעה הזאת כשבתכל'ס מה שקורה בפועל, הוא שמי שרוצה – מעשן".

עם זאת, כאשר נשאל על ידי אחת מחברות הפאנל: "הבית היהודי בעד לגליזציה? זה לציטוט?" ענה מגל: "אני לא פה בתור דובר הבית היהודי, אני אומר את עמדתי – אגב דיברתי על הנושא גם עם בנט שלא נפל מהכיסא ואמר שהוא בשמחה ישמע".

כזכור, בעבר התנגד יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט להצעת חוק הקנאביס הרפואי של ח"כ משה פייגלין על פיה יוכלו רופאים מומחים לאשר שימוש בקנאביס רפואי לפי אבחנתם המקצועית.

יו"ר מפלגת עלה ירוק, אורן ליבוביץ' הגיב לדברים ומסר כי: "הבית היהודי הביאו את ינון מגל כעלה תאנה חילוני שמנסה כעת לרכוב על הגל של עלה ירוק ולסחוף חילונים להצביע להם, אבל הוא לא יכול להתחבא מאחורי מפלגה שכלל חבריה מתנגדים להפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס…אני מזמין את ינון מגל להצטרף לעלה ירוק – המפלגה הרצינית היחידה שתפעל באמת להפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס בישראל".

ראו עוד:
צפו: מדליקים ג'וינט באולפן "וואלה"
נפתלי בנט ואיילת שקד מחפשים כיוון

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט