מגלגל...

ילדים אוטיסטים מטופלים בשמן קנאביס רפואי

כתבתו המרגשת של אריק וייס בערוץ 10, עוקבת אחר הורים המטפלים בילדיהם האוטיסטים בעזרת שמן קנאביס רפואי.

המחקר על שמן קנאביס כטיפול באוטיזם שהחל בשנת 2016 וזכה לתוצאות מדהימות, נמשך גם היום בבי”ח ‘שערי צדק’, כשבקרוב יחלו שני מחקרים נוספים בתחום זה.

על פי תוצאות ראשוניות כ-80% מהילדים האוטיסטים המטופלים בקנאביס זוכים לראות שיפור בהתנהגות, זאת לעומת הטיפול בתרופות פסיכיאטריות שניתן להם בדרך כלל ומוביל לתופעות לוואי קשות.

הערב (מוצ”ש), בכתבה ששודרה בתכנית ‘המגזין עם אושרת קוטלר‘, עוקב כתב ערוץ 10 אריק וייס אחר הורים המשתתפים במחקר ומטפלים בילדיהם בעזרת שמן קנאביס רפואי.

השמן המיוחד, שאינו מכיל THC, החומר הפסיכואקטיבי, אלא רק CBD, הרכיב השני הבולט בקנאביס, מיוצר על ידי חברות קנאביס רפואי מורשות וניתן להורים ברישיון – לאחר שנים בהן ההורים הזמינו את המוצר מחו”ל בניגוד לחוק.

גם זה בטח יעניין אותך

בכתבה מתראיינים הורים לילדים אוטיסטים, ביניהם גם אביגיל דר, מהראשונות בארץ שהחלו לטפל בילדיהן בעזרת שמן קנאביס רפואי וזכו לראות את התוצאות הטובות. כיום היא מרצה ועוזרת להורים אחרים ומלווה אותם בתהליך זה.

“בעבר אם לא הייתי נותן לו את השמן, הוא היה דופק את הראש בקיר, מנפץ את הטלוויזיה,” מספר דני פוקס, אביו של אוריאל, ילד החי עם אוטיזם והתפרסם בכתבה קודמת שפורסמה לפני מספר חודשים בנושא זה. “אתה יודע מה זה בשביל הורים שחולמים שהילד יישב איתך לראות כדורגל? שרק ישב איתך וישים עליך את הראש? זה דברים שלא היו לנו והקנאביס נותן לנו אותם.”

ד”ר מיכאל דור, המנהל הרפואי של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק”ר), אומר בכתבה כי “יש הרבה בורות בתחום – של הרופאים שהם שמרנים וזהירים, של מטופלים שחוששים, אצל המחוקקים, ובמדיה”, ומספר ש”קיבלתי פעם טלפון מאוד מרגש מאמא שאמרה לי שזה עשה לבן שלה דברים מדהימים. אמרה לי ש’זו פעם ראשונה שהוא חיבק אותי’.”

בכתבה מרואיין גם ד”ר עדי ארן, מי שעורך את המחקר בתחום זה. “זה יכול להיות מאוד קשה למשפחות עם ילדים אוטיסטים ואם אתה משפר להם אפילו קצת את איכות החיים, זה שווה,” הוא אומר. “הקנאביס מפעיל קולטנים, הוא גורם לרוגע, הוא אנטי חרדתי ומונע תופעות פסיכוטיות”.

ד”ר ארן מתאר הצלחה אדירה עד כה במחקר ומספר כי 80% מהילדים הראו שיפור בתסמינים בעקבות הטיפול.

“ב-80 אחוז מהמקרים היה שיפור, שזה נתון מדהים. מצד אחד זה יכול להיות גם פלסבו, אבל גם במסגרת, בגן או בבית הספר, ראו שיש שינוי בלי שהם ידעו שנלקח משהו. אם תהיה הצלחה זה אומר שיהיו מחקרים נוספים בקנה מידה גדול ואז זה יהיה טיפול מקובל, מה שהיום הוא לא.”

אם לאחד הילדים שהתראיינה לכתבה סיפרה כי התרופות גורמות לתופעות לוואי קשות, בניגוד לקנאביס. “התחלנו לצמצם את הטיפול בתרופות. גם הטיפול בקנאביס הוא לא קסם, אבל רואים את השינוי,. יש שינוי ברגיעה, הוא מדויק, הוא שקט, זה דבר שלא היה לפני כן. הקנאביס נותן לו את האפשרות לעשות את זה.”

ראו עוד:
לפני ואחרי: כך קנאביס משפיע על ילדה אוטיסטית
קנאביס לילד אוטיסט – כך עושים זאת נכון

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר